Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
3e Electrotech - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > 3e Electrotech

3e Electrotech Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj 3e Electrotech adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

3e Electrotech Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

3e Electrotech

Sektörel Dergisi

Değerli okurlar,

BP, enerji sektörünün gelecek trendleri hakkında önemli veriler içeren “Enerji Görünümü 2017” rapor verilerini, Enerji Uzmanları Derneği işbirliğiyle düzenlenen Enerjinin Geleceği panelinde açıkladı. BP Enerji Görünümü 2017 raporuna göre, global enerji talebinin yılda ortalama yüzde 1,3 artışla 2035’e kadar yüzde 30 civarında yükseleceği öngörülüyor. Enerji talebindeki bu artışın, global GSYİH’de beklenen yıllık yüzde 3,4 artıştan daha düşük olacağı açıklanırken, kömür, petrol ve doğalgazın ise 2035’e kadar ana enerji kaynakları olarak kalacağı belirtiliyor.

Doğalgazın petrol ve kömürden daha hızlı gelişme gösterdiğinin belirtildiği raporda, hızla yaygınlaşan LNG’nin global düzeyde entegre olmuş bir doğalgaz pazarı oluşturacağı ifade ediliyor. Yanmaz enerji kullanımını 2030 itibarıyla talep artışının ana kaynağı olarak gösteren rapora göre, yenilenebilir enerji kaynaklarının önümüzdeki 20 yılda dört kat gelişeceği, global kömür tüketiminin de zirve yapacağı öngörülüyor. Karbon emisyonlarının son 20 yılın oranlarının üçte birinden daha az bir artış gösterdiğine dikkat çekilen raporda, karbon emisyonlarının devam ettiği ve farklı aksiyonlar alınması gerektiğinin altı çiziliyor.

Panelde konuşan BP Türkiye Ülke Başkanı Mick Stump BP Enerji Görünümü 2017 raporunun, dünyanın enerjiye olan ihtiyacının dinamik bir değişim ve artış içinde olduğunu gösterdiğini söyledi. Bölgesel olarak, enerji konusundaki arz ve çeşitlilik değişimlerini çok yakından takip ettiklerinin altını çizen Stump, “Bölgesel varlığımız ve Güney Gaz Koridoru’nun tam değer zincirine katılımı göz önüne alındığında, Türkiye’nin artan enerji ihtiyacını karşılamak konusunda ülkenin uluslararası partneri olma arzumuzu her zaman sürdürüyoruz. Hazırladığımız raporun sektörün geleceğine uzun bir süre ışık tutmasını ve bu alanda her zaman bir kaynak niteliği taşımasını temenni ediyoruz” diye konuştu. Türkiye’de yatırım yapmaya devam edeceklerini de belirten Stump, “Biz Türkiye’nin pek çok fırsatta seçtiğimiz ortak olmasını istiyoruz” dedi.

Kerem Kurul

  • Arşiv Sayısı : 48
  • Son Sayı : Nisan 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

3e Electrotech Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017