Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
3e Electrotech - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > 3e Electrotech

3e Electrotech Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj 3e Electrotech adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

3e Electrotech Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

3e Electrotech

Sektörel Dergisi

Değerli okurlar,

Dünya Enerji Konseyi, İstanbul’da düzenlenen G20 Enerji Bakanları Toplantısı’nda “Dirençliliğe giden yol – olağanüstü iklim risklerini yönetme ve finansman sağlama” başlıklı raporunu sundu. Rapor, dünyayı tehdit eden iklimsel risklerle baş edebilmek için yerleşik yaklaşımların değiştirilerek “çökmeye dayanıklı” (Fail- Safe) sistemlerden “kontrollü çöken” (Safe-Fail) sistemlere geçiş yapılması gerektiğine işaret ediyor. Şirketler ve ülkeler giderek artan olağanüstü iklim risklerine karşı önlem alırken, enerji altyapısının yönetimi ve finansmanı için yeni yöntem arayışları da sürüyor. Dünya Enerji Konseyi’nin “Dirençliliğe giden yol – olağanüstü iklim risklerini yönetme ve finansman sağlama” adlı son raporuna göre yeni düşünme biçimleri gerekli. Rapor, tek bir unsura odaklanan “Fail- Safe” sistemlerinin aşılıp enerji değer zincirinin sistematik şekilde ele alındığı “Safe-Fail” sistemlere geçilmesinin ve güvenlik açıklarını belirlemek için daha stratejik bir yaklaşım benimsenmesinin şart olduğunu vurguluyor. 2015 yılında ocak ile haziran ayları arasında kara ve okyanus yüzeylerindeki ortalama sıcaklıklar rekor kırarken, son 30 yılda dünya genelinde görülen olağanüstü hava olaylarının sayısında da ciddi bir artış kaydedildi. 1990 yılında sadece 38 olay yaşanırken, bu sayı 2014’te dörde katlanarak 174’e ulaştı. 2014’te doğal felaketlerin ve insan kaynaklı afetlerin global bazda toplam sigortalı maddi zararı 35 milyar doları bulurken, sigortasız kayıplar 130 milyar doları aştı. Kuzey Amerika’da, Manhattan’ı vuran Sandy Kasırgası nedeniyle bölge üç günden uzun bir süre karanlıkta kaldı. 2015’in başında Şili’de 12 saat içinde, yedi yıllık yağış miktarı kadar yağmur yağdı, binlerce kişi elektriksiz kaldı. Yine Filipinler’de 2013’te görülen tayfunun yol açtığı maddi zarar, ülkenin gayrisafi yurtiçi hasılatının iki katı kadardı.

Kerem Kurul

  • Arşiv Sayısı : 42
  • Son Sayı : Ekim 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

3e Electrotech Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016