Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
ALL Decor - Dekorasyon Mimarlık Dergisi
Ana Sayfa > ALL Decor

ALL Decor Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj ALL Decor adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

ALL Decor Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

ALL Decor

Dekorasyon Mimarlık Dergisi

Zıtlıkların birlikteliği cesaret ister, düzgün başarıldığında ise hayatın anlamını değiştirecek kadar güçlü olabilir. Bu sayımızda renklerin gücünden cesaret alarak motivasyonumuzu yükseltelim istedik. Günün sonunda sığındığımız, kendimizi iyi hissettiğimiz yer olan evler bunun için iyi bir başlangıç noktası.

80’lerde Sottsass ve Memphis akımıyla iç mekan ve ürün tasarımında kendine sağlam bir yer bulan renk bloklama akımı, yaptığı hızlı dönüşle bugün yine altın çağını yaşıyor. Aslında özellikle moda dünyasının Piet Mondrian’dan esinlendiği, 50’lerden gelen oldukça eski ama asla eskimeyen bir trend bu. Yıllar içinde kendini yenileyerek, farklı formlarda ama temelde aynı kurallarla moda endüstrisinin hızına ayak uydurdu ve her daim canlı kalmayı başardı. Elektrik mavi, yeşilin ve kırmızının derin, zengin tonlarının yanında senenin pantone renklerinde de ön plana çıkan yumuşak pembe ve mint beraber kullanılıyor. Nude gibi hafif tonlar ve mat bitişli malzemelerle sert geometriler yumuşarken, renkler arasındaki net geçislerle de bir yandan maskulen form algısı daha da güçleniyor. Bu renk kullanımı aslında bitkileri de küçük detaylar olmaktan çıkarıp, mekandaki temel elementlerden biri haline getiriyor. Kentya, monstera gibi son günlerde görmeye alışkın olduğumuz büyük bitkilerden mutlaka edinip bir köşeye koymanızı da şiddetle tavsiye ederim.

Akımın ofis ve çalışma alanları için olan versiyonunun adı ise ‘Googleifi cation’, yani ‘Google etkisi’. Rengarenk, özgür ve eğlenceli oyun alanları. Bağımsız olduğu kadar bir arada çalışmanın, kahve buluşmalarının, ping-pong turnuvalarının verimliliği gerçekten artırdığı pek çok kez kanıtlanmış durumda. Fazla oyuncaklı olmasa da harika bir örneğimiz var bu sayıda: Avrupa’nın en iyi restoran projesi seçilen Nozomi Sushi Bar’ın da yaratıcısı olan Masquespacio ve yüksek kontrastlı ofisi (Sayfa 84/148).

Jessica Alba, Jimmy Kimmel, Ben Mckenzie, Nina Dobrev, Shay Mitchell ve Sophia Bush gibi Hollywood’un ünlü isimlerinin evlerini tasarlayan Consort Design’ın stüdyosu bu sayının iddialı sürprizlerinden bir diğeri. Apartment Therapy editörü ve MyDomain’in kurucusu bir araya geliyor, Los Angeles’ın en hareketli sokaklarından biri Melrose’un kalbine yerleşiyorlar. Avrupa’dan ilham aldıkları klasik çizginin, Los Angeles’ın uç ve yeni stiliyle buluştuğu tüm görüntüler sayfa 90’dan itibaren.

Mutlu yaşamların beslediği görsel hikayelerle, hep birlikte kalalım.

Fulya Bozkurt Berksoy

  • Arşiv Sayısı : 63
  • Son Sayı : Eylül-Ekim 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 3 Aylık

ALL Decor Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016