Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
ALL Decor - Dekorasyon Mimarlık Dergisi
Ana Sayfa > ALL Decor

ALL Decor Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj ALL Decor adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

ALL Decor Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

ALL Decor

Dekorasyon Mimarlık Dergisi

Gelecekte lüksün gerçek anlamı ne olacak? Dijital teknoloji sayesinde etrafımızdaki her şeyle bağlantı kurabilmek, hazır bilgiyle yetinmeyip; tüketmek yerine toplamayı, sürdürülebilir kaliteyi seçmek... Ego ve güç kullanarak hareket etmek yerine, insanlara, doğaya sonsuz saygı duyarak yasamayı başaranlar, yeni zenginler olarak tanımlanıyor gelecekte. Yeni yılda çevrecilik bir trend olmaktan çıkıp hayat tarzı haline dönüşüyor. Yanık toprak renkleri pembelerle, morlar orman yeşilleriyle, siyahlar gök mavileri ve gün batımı grilerle birleşiyor.

Sağlıklı bir akım olan yavaş yemek, mobilize çalışmak, mikro alanlar, 1+0 evler, form ve fonksiyonun uyumu, akıllı depolama, kusurlu yüzeyler, ham deriler ve el işçiliği her şeyin ötesinde. Fabrikadan çıkmış mükemmel seri üretimler yerine birbirinden farklı, özgün eşyaların daha kıymetli olduğu bir farkındalık yılı var önümüzde.

Modada olduğu gibi dekorasyonda da keten, yün, koton, ipek, kaşmir gibi doğal dokular, teknik kumaşlar ön planda. Yine aynı şekilde ‘unisex’ giyim tarzı, evlerde de feminen ve maskülen miksajı olarak karşımıza çıkıyor. Yeni yılın bir başka trendi tarihin yeniden canlanması; yani geçmişe dönüş. Rokoko dönemi nostaljik mekanları, 1970’lerin güçlü bir illüzyonunu izleyeceğiz. Eski dönem antikalarının modern Asya ve Afrika elemanlarıyla karışması. Klasik yağlı boya tablolardan sıçrayan koyu kahveler, lal kırmızı, mercan, mavilerin altın ve pirinçlerle birleşmesi... Başka bir övgü ise kuzey ülkelerinin eşitlik ve tolerans dolu tavırlarına gidiyor, yeni yılda. ‘Minimum karışıklık ile maksimum stil yaratmak’ mottosu, 50’lerden bu yana dünyayı etkisi altına alan İskandinav mekan tasarımını gündeme getiriyor. Sakin nötr renkler, beyaz duvarlar, saksı bitkileri, açık renkli ağaç zemin kaplamaları ve bolca gün ışığı alan evlerdeki bu klasik stil; beton, çelik ve mermer gibi endüstriyel malzemelerle farklılaşıyor.

Stil sahibi yeni yolculuklara devam, mutlu yıllar...

Fulya Bozkurt Berksoy

  • Arşiv Sayısı : 64
  • Son Sayı : Kasım-Aralık 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 3 Aylık

ALL Decor Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016