Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
ALL - Kadın Moda Dergisi
Ana Sayfa > ALL

ALL Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj ALL adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

ALL Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

ALL

Kadın Moda Dergisi

2016 yılında Türkiye’de kadın olmak, hemcinsleriniz tarafından toplu taşıma aracında şiddete maruz kalmak mıdır? Maalesef örneklendirerek büyük bir rahatlıkla çoğaltabileceğimiz bu ve benzeri sorular, özellikle son 10 yıldan fazladır, şiddeti artarak büyüyen kadına karşı tavrı ve yarattığı bunaltıcı ruh halini özetlemeye yetiyor da artıyor.

Ve yine maalesef geldiğimiz noktada, bizce kadın olmak, “erkeklerin dünyasına” kafa tutarak, inadına var olmaya çalışmak haline geliyor. Son zamanlarda etrafımdaki kadınlarla, belki ilk başta kulağa son derece konformist ve hatta seksist gelebilecek aynı şikayet merkezli, hararetli konuşmalarda buluyorum kendimi. Bu konuşmaların ortak noktası, ne giydiğimiz üzerine oluyor. Moda sektöründeki kadınların -ve kadınlarıngiysilerle ilgili konuşması elbette tuhaf değil ve hatta sıradan. Ama artık mesele etek boyları, topuk boyları, dekolte, kırmızı ruj ve onların yakın akrabası olan diğer feminen başlıklarla ilgili. Toplumun kıyafetlerimiz, saçımız ve makyajımız üzerinden üzerimizde kurduğu baskı, aslında özetle nefes almamızı zorlaştırıyor. Ve maalesef bunu yine, en iyi başka bir kadın anlıyor.

ALL ekibine dahil olan tüm kadınlar ve onlara sonsuz destek çıkan erkekler olarak Kadın Gücü’ne odaklanmak istedik bu sayıda. Sanki başka türlü bir kadın yokmuş, kadın dediğin en safı, en uzun saçlısı olurmuş gibi algı oyunlarına maruz bırakan TV yıldızlarından farklı bir kapak kızımız var Kasım sayımızda. Başka bir kadın karakterin de var olduğunu ve üstelik popüler de olabileceğini gösteren Burcu Biricik’le, eski bir İETT otobüsünde, bizce Türk dergicilik tarihinde hatırlanacak bir kapak çekimi gerçekleştirdik. İçerideki her konu, her çekim, her stil önerisi ve sayfası yazarlarımızın makaleleri de dahil aslında en başından beri olduğu gibi; seni yüceltmek, yanında olduğumuzu göstermek ve iyi hissetmeni sağlamak üzerine kurulu. Sadece bu defa, başka bir alt metinle bunu yaptığımızı hissetmen bizim için önemli.

Yani diyeceğim o ki çok sevgili ALL okuyucusu, sadece alışverişte değil her zaman yanındayız, biz birlikte güzeliz, güçlüyüz, başarılıyız. Dostluğumuzun sonsuz olması dileğiyle, Aralık sayısında görüşmek üzere. Kendine çok iyi bak ve kırmızı rujunu çantandan sakın çıkarma!

Sıla Güven

  • Arşiv Sayısı : 86
  • Son Sayı : Aralık 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

ALL Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016