Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Art'ı Mekan - Dekorasyon Mimarlık Dergisi
Ana Sayfa > Art'ı Mekan

Art'ı Mekan Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Art'ı Mekan adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Art'ı Mekan Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Art'ı Mekan

Dekorasyon Mimarlık Dergisi

İyi hissetmek

Uzunca bir tatili geride bırakıp eve dönüş hikayemize başladığımız şu günlerde sanki biraz karamsar, biraz çaresiz, biraz yorgun ve cesaretsiz hissettiğimiz duygu durumlarımızla sahneye çıkmaya isteksiziz.

Önceki eve dönüş senaryolarımızdan biraz daha farklı sanki bu. Açmazlarıyla, beklenmedik sürprizleri ile aksiyon dolu bir hikayenin kahramanları olarak rolümüze hazır mıyız emin değiliz fakat eve döndük bir kere, sahnedeyiz!

Her dönüş yeni bir başlangıç diyerek en taze heyecanlar ve en diri umutlarla başladığımız yeni dönem biraz puslu görünüyor sanki. İçinde bulunduğumuz çağın içinden çıkamadığı bir kötümserlik bu.

Her şeye rağmen insani duygularımız zorluyor bizi iyimserliğe, umuda... Umudu beslemek yaralı bir kuşu tedavi etmek gibi zahmetli, riskli. Ama inancımız tam, onu ayağa kaldırıp uçurmak en büyük temennimiz. Aslında sorumluluğumuz kendimize ve bizden sonrakilere bırakabileceğimiz bir emanet.

“İyi Hissetmek” işte tam da bu noktada devreye giriyor. Düşüncelerimize uygulayacağımız minik bir müdahale ile sağlıklı duygulara sahip olabilmenin anahtarını veren klişelerden uzak bir kitabın ismi bu. Dışarıdan gelen onlarca kötü uyarıya karşı can çekişen düşüncelerimizi iyileştirmenin ve sonrasında doğacak duyguların tazeliğinde hayata iyi yerden bakabilmenin anahtarı.

Kısacası depresif geçen günlerimizin bir nevi ilacı... Depresyonda olan ya da hızla sürüklenen koca bir toplumun umudu...

Ben karamsarlığa düştükçe tekrar tekrar okuyorum, başucu kitabı gibi. Neden şimdi okuduğumu gayet iyi biliyorum. Bu sisten nasıl kurtulacağımı da...

Sizlere bir yandan bu kitabı önerirken bir yandan dergimizde de bize iyi gelecek dosyalar hazırladık. Özel dosya konuları ile hazırlandığımız çok özel bir sayı yine sizleri bekliyor. Eve dönüşe odaklandığımız yayınımızda, psikolojisinden sosyolojisine, dekorasyonundan tasarımına kadar motive olabilmenin cevaplarını aradık.

Eve, işe, okula döndüğümüz bu zamanları şehrin keşmekeşinde bunalmadan yılmadan yeni umutlar yeşertebileceğimiz zamanlara evirebilmenin minik de olsa ipuçlarını bulabileceğiniz yeni sayımızı okumanızı ve iyi hissetmenizi temenni ederiz.

Fatoş Altıntaş Yılmaz

  • Arşiv Sayısı : 46
  • Son Sayı : Eylül-Ekim 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

Art'ı Mekan Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016