Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Banka&Sigorta - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Banka&Sigorta

Banka&Sigorta Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Banka&Sigorta adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Banka&Sigorta Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Banka&Sigorta

Sektörel Dergisi

Merhaba

Banka&Sigorta’nın Aralık sayısında, banka ve sigorta sektöründen güncel haberlerin yanı sıra araştırmalar, röportajlar, dönemsel göstergeler ve piyasaların nabzından oluşan dopdolu bir sayı hazırladık.

Günümüzde müşterilerin birçok ihtiyacını karşılamaya yönelik çeşitli sigorta ürünleri bulunuyor. Sigorta sektörünün en önemli dağıtım kanallarından biri olan bankalar, 2016 yılında da sektöre dağıtım anlamında katkı sağlarken, birçok sigorta ürününü müşterileriyle buluşturdu. Sigorta ürünlerinin banka karlılığına ve müşteri sadakatine olan katkısını haberimizde okuyabilirsiniz.

2016 yılının ikinci çeyreğinde toplam 4 milyon 867 bin kişi tarafından 81 milyar 891 milyon TL tutarında tüketici ve konut kredisi kullandırıldı. Bu kredi türlerinde ortalama kullandırım tutarı 17,3 bin TL olarak gerçekleşti. Aynı dönemde tüketici ve konut kredileri toplamının yüzde 3,6’sını takibe alınan krediler oluşturuyor. Tüketici ve konut kredilerinin 2016 ikinci çeyrek verile-ri önemli çıkarımlar içeriyor.

2016 yılının üçüncü çeyreği sonunda sektörün prim üretimi önceki yılın aynı dönemine göre yüz-de 32,1 oranında artarak 29 milyar 134 milyon TL oldu. Bu dönemde bankalar 6 milyar 162 mil-yon TL prim üretimi gerçekleştirdi. Bankaların toplam prim üretiminde en fazla paya yüzde 44,6 ile hayat branşı sahip oldu.

Hayat branşında ruhsatı bulunan emeklilik şirketlerine sağlık poliçesi satabilmesinin önü açıldı. Hazine Müsteşarlığı tarafından yayınlanan genelge ile birlikte emeklilik şirketleri hastalık/sağlık branşında sigorta satabilecek. Sigorta branşında penetrasyonu artıracağı düşünülen düzenleme, karsızlık ile karşı karşıya gelen emeklilik şirketlerine otomatik katılım ile birlikte yeni bir ivme sağlayacak.

Her sayımızda olduğu gibi bu sayıda da banka, sigorta, emeklilik sektörleri ve ekonomi alanında değerli isimlerle yaptığımız röportajlara yer veriyoruz. Banka&Sigorta dergisine bu ay misafir olan röportaj konuğumuz MetLife Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Deniz Yurtseven’in yanıtla-rını keyifle okuyacağınızı umuyoruz.

Saygılarımızla

BEST

  • Arşiv Sayısı : 16
  • Son Sayı : 15 Aralık 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

Banka&Sigorta Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017