Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Banka&Sigorta - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Banka&Sigorta

Banka&Sigorta Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Banka&Sigorta adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Banka&Sigorta Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Banka&Sigorta

Sektörel Dergisi

Merhaba

Banka&Sigorta'nın Haziran sayısında, banka ve sigorta sektöründen güncel haberlerin yanı sıra araştırmalar, röportajlar, dönemsel göstergeler ve piyasaların nabzından oluşan dopdolu bir sayı hazırladık.

Kredili hayat sigortaları bankalar için oldukça büyük önem taşıyor. Müşterilerin yaşamsal risklerini teminat altına alan kredili hayat sigortaları, bankalar açısından hem faiz dışı gelir oluştururken hem de kredilerin geri ödenememe riskini de ortadan kaldırıyor. Bankacılık sektörü yetkilileri, bu alandaki bilincin artırılması için sigorta ve bankacılık sektörüne büyük görevler düştüğünü, tanıtıcı kampanyaların daha fazla artırılması gerektiğini vurguladı.

Yılın ilk çeyreğinde bankacılık sektöründe 53 banka faaliyet gösterirken ilk çeyrekte net kar 8 milyar TL'ye aktif toplamı 2 trilyon 408 milyar TL'ye ulaştı. Bu dönemde toplam krediler 1,51 trilyon TL olarak ortaya çıkarken toplam kredilerin içerisinde ticari ve kurumsal kredilerin payı yüzde 48, KOBİ kredilerinin payı yüzde 26 ve tüketici kredilerinin payı yüzde 26 olarak görülüyor.

2016 yılının ilk çeyreği sonunda sektörün prim üretimi önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 35,63 oranında artarak 10 milyar 732 milyon TL oldu. Bu dönemde bankalar 2 milyar 263 milyon TL prim üretiminde ise bankalar yüzde 48,4 ile en yüksek paya sahip oldu.

Türkiye Sigorta Birliği'nin Nisan ayı istatistiklerine göre banka kanalının hayat branşındaki prim üretimi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 1 artarak yüzde 80'e ulaştı. Banka kanalının hayat branşındaki ağırlığı her geçen dönem artarken Bireysel Emeklilik Sistemi'nde en etkin kanal olan banka kanalının hayat sigortaları alanında da emeklilik ve hayat şirketlerine ciddi destekler sağldığı görülüyor.

Her sayımızda olduğu gibi bu sayıda da banka, sigorta, emeklilik sektörleri ve ekonomi alanında değerli isimlerle yaptığımız röportajlara yer veriyoruz. Banka&Sigorta dergisine bu ay misafir olan röportaj konuklarımız SBN Sigorta Genel Müdürü Recep Duray ve NN Hayat ve Emeklilik Satış Kanallarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alper Erdinç'in yanıtlarını keyifle okuyacağınızı umuyoruz.


Saygılarımızla

  • Arşiv Sayısı : 15
  • Son Sayı : 15 Ekim 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

Banka&Sigorta Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016