Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Basım Mensupları Derneği (Basmen) - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Basım Mensupları Derneği (Basmen)

Basım Mensupları Derneği (Basmen) Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Basım Mensupları Derneği (Basmen) adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Basım Mensupları Derneği (Basmen) Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Basım Mensupları Derneği (Basmen)

Sektörel Dergisi

Değerli dostlar, sevgili meslektaşlarım,

Sektörümüzdeki en eski sivil toplum kuruluşlarından olan derneğimiz maalesef son yıllarda ayakta durmakta ve kendini çevirmekte büyük sıkıntılar yaşıyor. Kişisel fedakârlıklar ile derneğimiz ayakta tutulmaya ve yaşatılmaya çalışılıyor. Gelirlerimiz son derece kısıtlı. Cüzi bir rakam olsa da maalesef üyelerimizden aidat toplayamıyoruz. Ancak düzenlediğimiz gecelerden ve esas olarakta dergimizden, yani verilen reklamlardan gelir yaratmaya çalışıyoruz. Dergimizi para ile satmıyoruz, üyelerimize ücretsiz dağıtıyoruz. Fakat son yıllarda reklam veren sayımızda ciddi düşüşler oldu. Artık dergimiz daha az reklam alıyor. Hâlbuki 1000 den fazla üyesi olan, 40 yıllık geçmişi olan BASMEN’in yayın organı olan dergisinin çok daha fazla ilgiyi haketmesi gerekiyor. Derneğimize ne kadar çok sahip çıkarsak, birlik beraberlik gösterirsek o kadar tedarikçilerimizin ilgisini çekeriz, gücümüzü artırırız.

Ama biz maalesef genel kurullarımızı bile ancak 40-50 kişi ile yapabiliyoruz. Yönetim Kurullarımızda gönüllü olarak değil ancak rica ile görev alıyoruz. Bu tür sivil toplum kuruluşları kolay kurulmuyor, kuruluşunda emek, fedakarlık ve görev aşkı bulunuyor. BASMEN bu sektörün canlı hafızası, tarihsel birikimi ve sosyal harcıdır, bunu yaşatmak hepimizin görevidir. Gelin derneğimize sahip çıkalım, görüş ve önerilerinizi yönetim kurulu ile paylaşalım, bunları değerlendirelim yeni projeler üretelim.

Aksi takdirde BASMEN’in en genç başkanı olduğum gibi, Basmen’i kapatan başkan olarakta anılmak istemem. Ama başta Necla Hanım olmak üzere birkaç kişinin emeği ile bu derneği yaşatamayız. Gün birlik, beraberlik, mesleğimize ve derneğimize sahip çıkma zamanıdır.

Bu vesile ile bol ve bereketli işler, sağlık ve mutluluklar dilerim.

Saygılarımla,

Murat DEMİR

  • Arşiv Sayısı : 27
  • Son Sayı : Ağustos-Ekim 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

Basım Mensupları Derneği (Basmen) Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017