Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Basım Mensupları Derneği (Basmen) - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Basım Mensupları Derneği (Basmen)

Basım Mensupları Derneği (Basmen) Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Basım Mensupları Derneği (Basmen) adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Basım Mensupları Derneği (Basmen) Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Basım Mensupları Derneği (Basmen)

Sektörel Dergisi

Değerli dostlar, sevgili meslektaşlarım,

Bir Drupa’yı daha geride bıraktık. Matbaacılığın nereye doğru gittiğine dair yeni fikirlerimiz oluştu. Bir yandan otomasyonla insan gücü gerekliliğini en aza indiren, farklı üretim proseslerini tek bir platform altında toplayan, bu şekilde üretimi sürecini kısaltan ve yüksek kapasite ve hız ile de maliyetleri düşüren dev makineler gördük.

Diğer taraftan ise daha önce kısa tirajlı ve değişken baskılar ile sınırlı olan dijital baskı makinelerinin gitgide büyüyerek artık orta tirajlı baskı işlerine talip olduğunu, konvansiyonel makinelerin payının azaldığına şahit olduk. İster dijital olsun ister konvansiyonel makineler gitgide daha büyüyor, standart makinelere talep azalırken yatırımlar işe özel proje makinelere kayıyor.

Sektörde yaşanan değişim sadece biz matbaacıları değil bize teknoloji sağlayan firmaları da zorluyor. Birçoğu ürün yelpazelerini daraltıyor, başka firmalar ile çözüm ortaklığına giriyor ve yeni duruma ayak uydurmaya çalışıyor.

Rekabetin kızıştığı bu dönemde işletmelerimizi ayakta tutmak için uygulayacağımız en iyi strateji en güçlü ve rekabetçi olduğumuz ürün ve hizmetleri seçip bunlar üzerine odaklanmak ve mümkün olan en iyi hizmet kalitesi ile müşteri sadakatini artırmak olacaktır.

Değinmek istediğim bir diğer konuda hepimizi korkutan 15 Temmuz Darbe Girişimi’dir. Gelişmiş Demokrasilerin önemli paydalarından olan bir Sivil Toplum Kuruluşunun başkanı olarak demokrasimize vurulmak istenen bu darbeyi şiddetle kınıyorum. 21. Yüzyılda ülkemizin darbe teşebbüsleri ile anılmasından son derece büyük üzüntü duyuyorum.

Bu melun girişimin demokrasi ve Cumhuriyet ilkelerine bağlılığımızı, hoşgörü içinde birlikte yaşama kararlığımızı artırmasını diliyorum.

Bu vesile ile işlerinizde bol kazançlar dilerim.

Saygı ve sevgilerimle,

Murat DEMİR

  • Arşiv Sayısı : 26
  • Son Sayı : Haziran-Temmuz 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

Basım Mensupları Derneği (Basmen) Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016