Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Bebeğim ve Biz - Anne Çocuk Dergisi
Ana Sayfa > Bebeğim ve Biz

Bebeğim ve Biz Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Bebeğim ve Biz adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Bebeğim ve Biz Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Bebeğim ve Biz

Anne Çocuk Dergisi

Değişimi seçmek...

Bebeğinizin karnınızda gün be gün büyüdüğüne şahit olurken ve dünyaya gelişini beklerken en heyecan verici şeylerden biri de “isim verme” süreci. Bu sürecin anne-babaları belki de en çok kararsız bırakan ya da heyecanlandıran kısmı, isimlerin çocukların karakter ve kişiliği üzerindeki etkisi... Biz de konuyla ilgili merak edilen soruları uzmanlarına yönelttik. İlgiyle okuyacağınız bir haber oldu diyebilirim.

Belki de sigara kadar zararlı alışkanlıklarımızdan birinin de şeker olduğunu hatırlatmak istedik bu ay sizlere. Çocuklarımızı aslında şekerli besinlere alıştırmamız gerekiyor. “Çocuğunuz Şeker Bağımlısı Olmasın” haberimizde ayrıntıları okuyabilirsiniz.

Bu ay dergimizle birlikte verdiğimiz “50 Soruda Hamilelikte Beslenme” kitapçığımızın, bu özel süreci sağlıklı tamamlayabilmeniz için sizlere yardımcı olmasını umuyorum. Dergimizle birlikte verdiğimiz diğer kitapçığımız da, şimdiye kadar en çok tercih edilen kitapçıklarımızdan biri oldu. Ve talepler doğrultusunda yeniden sizlerle paylaşmak istedik.

Keyifle okumanız dileğiyle…

Son zamanlarda Türkiye gündemindeki konulardan biri de yüksek sezaryen oranları. Sağlık Bakanımız Sayın Recep Akdağ’ın açıklamasına göre, gereksiz sezaryen oranları en yüksek olan hastanelere ceza uygulanacak. Gereksiz sezaryenin en yüksek yapıldığı hastanelerde sezaryen ameliyatlarını yapan ekip eğitime alınacak. Bu süreçte özellikle “gereksiz sezaryen” ve “ekiplerin eğitilmesi” gibi iki önemli konunun ele alınacak olmasının gerçekten de kayda değer bir gelişme olduğunu düşünüyorum. “Her şey normal giderken, son anda sezaryen kararı alındı” hikayesi artık ne kadar da tanıdık toplumumuz için değil mi? Kanıksadığımız bu durumu, devletin uyguladığı cezaların değiştirmesini beklemek kadar önemli bir konu daha var aslında. Durum; aileler ve doğum ekiplerine düşen görevler açısından da ele alınmalı. Belki ancak o zaman büyük oranda bir değişim de başlar, ne dersiniz? Bir şeyi “çok istiyorsak” değiştirebileceğimiz bir gerçek. Bir anne adayı doğasına uygun doğum yapmak istiyorsa, buna öncelikle niyet ettiğinde ve bu durumla ilgili olası tüm engelleri aşmak için çabayı önce kendisi gösterdiğinde amacına da ulaşması için hiçbir neden kalmıyor. “Eğer birisi değişiyorsa, değişmeyi seçtiği içindir.” sözü, son anda sezaryen vakalarının azalmasında bir değişim yaratmak adına, tüm anne adaylarını cesaretlendirebilir belki. Bilgiyi birilerinin bize vermesini beklediğimizde değil, almayı seçtiğimizde çok şeyi değiştirebileceğimiz inancındayım. Dr. Selçuk Somer’le yaptığımız “Neden Son Anda Sezaryen?” röportajımızdaki mesajlar da bu düşüncelerimi destekliyor. Kendinize ve ailenize çok iyi bakın. Sevgiyle kalın

Zuhal Eyüboğlu

  • Arşiv Sayısı : 27
  • Son Sayı : Mart 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Bebeğim ve Biz Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017