Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Bee Life - Eğitim Dergisi
Ana Sayfa > Bee Life

Bee Life Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Bee Life adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Bee Life Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Bee Life

Eğitim Dergisi

Merhaba,

Her sayımızda daha fazla mezunumuza ulaşmanın ve dergimizi Türkiye’de daha fazla noktaya ulaştırmanın keyfi ile karşınızdayız. Farklı mesleklerden, farklı sektörlerden mezunlarımızla BeeLife’ı yakinen takip ettiklerinden, dergimizin işyerlerinde bulunmasının gurur verici olduğundan, yayımlanan makalelerin nitelikli içeriklerinden bahsediyoruz. BeeLife ile ivme kazanan derneğimiz ‘İçimizden Biri’ köşesi, ‘Hatıra Ormanı’ ve ‘Basketbol Dostluk Maçlar’ı ile aktivitelerine devam ediyor. Bu ay ki yeniliğimizde dernek yönetim kurulumuzun uzun zamandır hayata geçirmek istediği, mezunlarımıza ait profesyonel bilgiler içeren ajanda, detayları dergimizden takip edebilirsiniz.

32 yıldır Ankara’nın eğitim sembolü olan Özel Arı Okulları 1991 yılında liseden ilk öğrencilerini mezun etmişti. İlk mezunlarımız gönülden tebrik ediyorum ve geleneksel Bal Günü’nde buluşmak üzere hepsini selamlıyorum. Benzer şekilde ‘96 lise ve fen lisesi mezunlarımız mart ayında 20.yıl balolarını eski öğretmenlerimizle birlikte kutladılar. Detaylar dergimizde... Seneye de sıra benim dönemimde; Tüm ‘97 dönem arkadaşlarım, şimdiden ajandalarınıza notunuzu alın, balomuzu organize edeceğiz.

Geçen yıl sizlere bahsettiğim ve destek verdiğiniz “ Eğitim için Elele “ kampanyamız 11. yılına ulaştı. Adana, Çandırlar Köyü, Çandırlar ilkokulunda toplam 22 öğrenci bulunuyor. Sevgili öğretmenleri Pınar Uyan ile birlikte, öğrencileri için çalışıyoruz ve 23 Nisan’da Ankara’dan gelen kocaman hediyelerine kavuşmanın mutluluğu ile belki de bu zamana kadar ki en güzel çocuk bayramını kutlayacaklar. Destek veren tüm dostlarıma ve mezunlarımıza gönülden teşekkür ediyorum ve tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum. Kampanyamızı kaçıranlar üzülmesin, her yıl tekrarlıyoruz bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Bu kampanyaya başladığım günden beri amacım ülkemin sosyal ve kültürel değişimine katkıda bulunabilmek ve herkesin kaliteli eğitim alabilmesi için destek vermektir. Tabi ki ben bu deryada bir damlayım. Bu nedenle her yazımda sizlere sivil toplum kuruluşlarının (STK) öneminden bahsediyor ve sayfalarımızda platformlara, derneklere ve STKlara sıklıkla yer veriyoruz. Türkiye’de demokrasinin gelişmesine ve her zemine yayılmasına, herkesin eşit ve kaliteli eğitim almaya, eğitim seviyesinin yükselmesiyle kadına yönelik şiddetin azalmasına ihtiyaç var. Dolayısıyla her şeyin başı eğitimli ve bilinçli bireyler yetiştirmekle başlıyor. Günümüzde tüm sektörler iş ilanlarında birçok mesleki donanım özellikleri sıralıyorlar ancak işe alım yapamıyorlar. Sanayiciler zanaat sahibi tekniker bulamamaktan yakınıyorlar. Çeşitli illerde fabrikalar inşa ediliyor fakat çalışacak işçi bulunamadığı için fabrikalar kapanıyor. Bu sorunlar dün vardı, bugün var, yarın da olacak. Önemli olan eğitim anahtarını kullanarak sorunları çözebileceğimizin bilincinde olmak, toplumumuza destek vermektir. Milli bütünlük içinde bilgi toplumuna dönüşebilmek, yüksek kalite standartlarında yerli malını üretmek ve genç nesillere iş imkânları yaratmak gerekmektedir.

Baharın başladığı bugünlerde sorumluluklarımızın yanı sıra spora, sanata, sevdiklerinize zaman ayırabilmenizi ve bir sonraki sayımıza kadar huzurlu ve sağlıklı olmanızı dilerim.

Dostça kalın, sevgiyle kalın.

Seda Tarman

  • Arşiv Sayısı : 6
  • Son Sayı : Temmuz-Eylül 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 3 Aylık

Bee Life Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016