Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Best - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Best

Best Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Best adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Best Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Best

Sektörel Dergisi

Merhaba

BEST Dergisinin Nisan sayısında oto branşında önemini gitgide artıran kasko sigortalarını, emeklilik ve hayat şirketlerinin hastalık/ sağlık branşında da faaliyet gösterecek olmasının sektöre kazandıracağı faydaları, sigorta sektörünün yarattığı istihdam kaynağını ve bireysel emeklilik sektöründe 2016 yılında farklı kategorilerde öne çıkan ilk 5 şirketlerini incelediğimiz haberlerimizle karşınızdayız.

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) verilerine göre sigorta sektöründe faaliyet gösteren şirketler yaklaşık 20 bin kişiye istihdam sağlıyor. Sektörde çalışanların yüzde 73'ü lisans ve lisans üstü eğitim seviyesine sahip, çalışanların yüzde 60'ını kadınlar oluşturuyor. Geçmişten bugüne çalışan sayısı incelendiğinde ; 2012 yılında 17.704 kişiye istihdam sağlayan sektörün, 2016 yılında 19.652 kişiye istihdam alanı yarattığı görülüyor. Sigorta Acenteleri Dünya Uygulamaları Araştırma ve 2023 Vizyonu Belirleme Raporu'na göre 47 bin acente personeli bulunuyor. İnfografik haberimizde ayrıntıları inceleyebilirsiniz.

BES'te 2016'nın ilk 5'Ieri haberimizde ; 2016 yılında katılımcı sayısını en fazla artıran ilk 5 şirket sırasıyla; Garanti Emeklilik ve Hayat, Ziraat Hayat ve Emeklilik , Anadolu Hayat Emeklilik , Halk Hayat ve Emeklilik ve Vakıf Emeklilik olarak görülüyor. 2016 yılında fon tutarını en fazla artıran ilk 5 şirket ise sırasıyla; Avivasa Emeklilik ve Hayat, Anadolu Hayat Emeklilik , Garanti Emeklilik ve Hayat, Allianz Yaşam ve Emeklilik ve Vakıf Emeklilik olarak ortaya çıkıyor.

Emeklilik ve hayat şirketleri, geçtiğimiz yıl yayınlanan bir genelge ile artık hastalık /sağlık branşında da faaliyet gösterebiliyor. Bu anlamda çalışmalarına başlayan bazı şirketler, yeni uygulama ile emeklilik ve hayat sektörüne hareketlilik kazandırılacağını düşünüyor. Bu uygulama sayesinde gelirleri azalan emeklilik şirketleri yeni bir alan yakalamış olacak ve Türkiye'de büyük bir potansiyeli olduğu düşünülen sağlık sigortalarının da bilinirliği artabilecek. Sağlık branşının ivmeleneceğini düşünen emeklilik sektörüne, servis sağlayıcıların bu alandaki yeni projeleri de katkı sağlayacak.

Kasko sigortaları, oto branşındaki önemini artırıyor. Özellikle zorunlu trafik sigortalarında uzun zamandır yaşanan karsızlık sorunu nedeniyle şirketlerin daha fazla yöneldiği alanlardan biri haline gelen kasko sigortaları, birçok ürün alternatifi ile de müşterilere sunulabiliyor. 2017 yılında döviz kurlarındaki ve ÖTV'deki artış nedeniyle kasko primlerinin yükselebileceğini düşünen sektör; kasko sigortalarındaki şirketler arası fiyat rekabetinin de bu alanı olumsuz etkilediğini belirtiyor.

BEST Dergisinin Nisan sayısında da sigorta ve emeklilik sektörünün tecrübeli isimleriyle yaptığımız röportajlara yer veriyoruz. BEST Dergisine bu ay misafir olan röportaj konuklarımız Türkiye Sigorta Birliği Genel Sekreteri Mehmet Akif Eroğlu, Tur Assist Genel Müdürü Cemal Fenercioğlu ve CompuGroup Medical Genel Müdürü Fatma Zakaryan'ın yanıtlarını keyifle okuyacağınızı umuyoruz.

Mutlu bir Nisan ayı geçirmeniz dileğiyle

Saygılarımızla

  • Arşiv Sayısı : 36
  • Son Sayı : Nisan 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Best Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017