Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Best - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Best

Best Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Best adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Best Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Best

Sektörel Dergisi

Merhaba

BEST Dergisinin Haziran sayısında araştırma haberlerimizde emeklilik sektörünü yakından ilgilendiren yeni bir gelişme olan fon yönetimi uygulaması, hayat sigortalarının gelişimi, sağlık branşındaki yeni uygulamalar ve sigorta sektörünün 2017 yılı ilk çeyrek performansı gibi birçok konuya değindik. Ayrıca BEST Dergisinin Haziran sayısında sektöre yönelik en güncel gelişmeleri ve röportaj konu ve konuklarımızı da takip edebilirsiniz.

Emeklilik şirketlerinin fon portföylerinin yüzde 30’undan fazlasının tek bir portföy şirketi tarafından yönetilemeyecek olmasını konu alan yeni düzenleme 1 Temmuz tarihinden itibaren uygulamaya giriyor. Başlangıçta otomatik katılım fonları üzerinden devreye girecek olan uygulama 2018 yılının başından itibaren tüm BES emeklilik fon portföyünde geçerli olacak. Bu değişiklik ile fon getirilerine yapılan eleştirilerin önüne geçilmek istendiği ve fon performanslarının yükseltilmesinin sağlanacağı düşünülüyor.

Emeklilik şirketleri uygulamanın ilk etapta kademeli olarak yapılması gerektiğini düşünürken, operasyonel anlamda şirketlerin zorlanacağını vurguluyor. Sektördeki 18 bireysel emeklilik ve 50 portföy yönetimi şirketini yakından ilgilendiren bu gelişme ile; portföy yönetim şirketleri arasındaki rekabetin artacağı düşünülüyor.

2017 yılının ilk çeyreği sonunda sigorta sektöründe prim üretimi önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 15,7 oranında artarak 12 milyar 417 milyon TL oldu. Bu dönemde toplam prim üretiminde en yüksek paya yüzde 27,2 ile önceki dönemlerde olduğu gibi sorumluluk branşları sahip olurken en fazla artış yüzde 50,86 ile hayat branşında yaşandı.

Toplam prim üretiminden aldığı pay yüzde 13,35 olan hayat branşında 20 milyon 114 bin sigortalı bulunuyor. Hayat branşı, hayat dışı branşlara oranla daha geride bir prim üretimine sahip olsa da grup ve şirket katılımcılarının artması branşta canlandırıcı ve yüksek potansiyelli bir etki yaratıyor. Yılın ilk çeyreği sonu itibarıyla bankalar, yüzde 82,4 pay ile hayat branşındaki en etkin dağıtım kanalı olurken tele satış ve e-ticaretin payı da gün geçtikçe artıyor.

Sigorta sektöründe her geçen gün önemini artıran branşların başında gelen sağlık branşında da yenilikler sürüyor. Özel sağlık kuruluşlarındaki sayısal büyüme ve gelişen kalite standartları sağlık branşının büyümesine de katkı sağlıyor. Sigorta sektörü sağlık branşının son yıllardaki gelişimini olumlu değerlendirirken, daha fazla sigortalıya ulaşmak ve bilinirliği artırmak amacıyla Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nı önemli görüyor.

BEST Dergisinin Haziran sayısında da sigorta ve emeklilik sektörünün tecrübeli isimleriyle yaptığımız röportajlara yer veriyoruz. BEST Dergisine bu ay misafir olan röportaj konuklarımız Quick Sigorta Genel Müdürü Levent Uluçeçen, BNP Paribas Cardif Türkiye İnsan Kaynakları ve Organizasyon Genel Müdür Yardımcısı Ebru Taşcı Firuzbay ve IMC Sigorta Brokerliği Genel Müdür Yardımcısı Bora Şengünler’in yanıtlarını keyifle okuyacağınızı umuyoruz.

Mutlu bir Haziran ayı geçirmeniz dileğiyle

Saygılarımızla

  • Arşiv Sayısı : 38
  • Son Sayı : Haziran 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Best Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017