Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Best - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Best

Best Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Best adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Best Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Best

Sektörel Dergisi

Merhaba

BEST Dergisinin Ocak sayısında sizler için bireysel emeklilik ve sigorta sektörüne yönelik en güncel haberler, araştırmalar, analizler ve röportajlardan oluşan bir sayı hazırladık.

Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte dijitalleşme, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de önem kazandı. Birçok sektörün iş yapış biçimini, ürün ve hizmetlerini yeniden ele almasını gerektiren teknoloji kullanımı, sigorta sektörünün de ürün ve hizmetlerini şekillendiriyor. İletişim kanallarının farklı ortamlara taşınması, satış ve pazarlamada yeni stratejiler gerektirirken bireylerin internet ile olan ilişkisi yepyeni bir sigortacılık anlayışının müjdesini veriyor.

Otomatik katılım ve sağlık branşı ile radikal bir değişim içerisine giren emeklilik ve hayat sektörü; 2017 yılında var olan müşterilerin sistemde kalması ve yeni müşterilere erişim konusunda iletişim faaliyetlerine ağırlık verecek gibi görünüyor. Sektör, müşteri deneyimini üst seviyelere çıkaracak ve müşteri memnuniyetini artıracak uygulamalarla 2017 yılında sistemi büyütmeyi hedefliyor.

Sigorta sektörünün teknik karlılığına baktığımızda 2016 yılının üçüncü çeyreği sonunda sektörün toplam teknik karının 1 milyar 620 milyon 781 bin TL olduğunu görüyoruz. Önceki yılın aynı döneminde zarar eden hayat dışı branşlar bu dönemde kara geçerken hayat branşı karında yüzde 27,8’lik artış yaşandı. Trafik ve kasko branşında 117 milyon TL kar ortaya çıktı. Önceki 5 yılın üçüncü çeyreklerine göre en fazla gelir ve en fazla gider bu dönemde görülmesine rağmen en fazla karlılık da bu dönemde ortaya çıktı.

2016 yılı sonunda Bireysel Emeklilik Sistemi’nde katılımcı sayısı önceki yıla göre yüzde 9,39 artarak 6 milyon 605 bin kişi oldu. Sistemin toplam fon büyüklüğü önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 23,36 oranında artarak 53 milyar 20 milyon TL’ye yükseldi. Yıl sonunda sistemden emekli olmaya hak kazanan katılımcı sayısı 40 bin 46 olarak görüldü.

Her sayımızda olduğu gibi bu sayımızda da sigorta ve emeklilik sektörünün tecrübeli isimleriyle yaptığımız röportajlara yer veriyoruz. BEST Dergisine bu ay misafir olan röportaj konuklarımız Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Özgür Obalı, İntegra Sigorta ve Reasürans Brokerliği CEO’su Mert Yücesan ve Willis Towers Watson Türkiye Genel Müdürü Süha Alıcı’nın yanıtlarını keyifle okuyacağınızı umuyoruz.

Mutlu bir Ocak ayı geçirmeniz dileğiyle

Saygılarımızla

Cem Yılmazer

  • Arşiv Sayısı : 33
  • Son Sayı : Ocak 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Best Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017