Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Best - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Best

Best Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Best adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Best Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Best

Sektörel Dergisi

BİNA OTOMASYONU

Bina otomasyon sisteminde yer alan açık protokollü bus sistemlerinin birbiri ile entegrasyonu bina otomasyon projeleri için son derece önemlidir. Bina yapılarında kullanılan otomasyon sistemlerinin kolay entegrasyonu için yazılım, donanım ve mühendislik desteği büyük önem teşkil ediyor.

Binaların planlamasındaki en önemli konulardan bir tanesi de enerji verimliliğidir. Gerek inşaat gerekse yenileme uygulamalarında en önemli hedef enerji tasarrufunun sağlanabiliyor olmasıdır.

Bina otomasyon sistemleri iklimlendirme ekipmanlarıyla konfor düzeyini arttırmanın yanı sıra enerji giderlerini de azaltıyor. Bütün sistem ve ekipmanlar tek bir istasyondan yönetilerek daha az sayıda teknik personel ile işletme giderlerin de düşürülmesine katkıda bulunuyor.

Fakat artan enerji maliyetleri işletme giderlerine gün geçtikçe daha da olumsuz katkıda bulunuyor. Bu durum dolaylı olarak firmaların rekabet gücüne olumsuz olarak etki yapıyor.

Bu nedenle 15-20 yıl öncesine göre oldukça verimli olan sistemleri daha da verimli hale getirmek öncelikli hedef olmalıdır. Bu konuda bina otomasyon sistemlerine gün geçtikçe daha fazla görev düşüyor.

İnsan kaynaklı hataların ortadan kaldırılması ve eleman maliyetinin azaltılması, minimum insan müdahalesi ile hataların, gereksiz enerji sarfiyatının ve işgücünün azaltılması, kaynakların verimli kullanımı doğru bir bina otomasyonun önemini gösteriyor.

Gelecek sayıda görüşmek üzere..

  • Arşiv Sayısı : 45
  • Son Sayı : Ocak 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Best Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017