Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Best - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Best

Best Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Best adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Best Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Best

Sektörel Dergisi

AKILLI ŞEHİRLER

Teknoloji şehirler tarafından yıllardır kullanılıyor. Dönüşüme yola açan teknolojilerin büyük metropollerin sorunlarını çözme potansiyeline sahip olması, teknolojinin kullanım hızını da giderek artırıyor. Bunun sonucu olarak kentsel alanlar “akıllı şehirlere” dönüşüyor. Yenilikçi teknolojiler yaşanan bu döşümün itici güçlerinden yalnızca bir tanesini oluşturuyor. Doğru planlama dâhilinde kademeli olarak gerçekleştirilen yenileme ve modernizasyonlar ile bütçe kontrolü sağlanarak geleceğin sürdürülebilir akıllı kentlerini yaratmak mümkün kılıyor.

Akıllı şehirler dünyanın daha yaşanabilir hale getirilmesi için teknolojinin sunduğu imkanları günlük yaşama entegre edilmesi esasına dayanıyor. Günümüzde kent nüfusları sürekli artmakta ve bu artışa bağlı olarak metropollerde nüfus yoğunluğuna bağlı olarak taşımacılık, sağlık hizmetleri, eğitim ve kamu güvenliği gibi kritik hizmetleri sağlayan şehir alt yapılanları yetersiz kalıyor. Mevcut şehir altyapılarının yenilenmesi veya değiştirilmesi, maliyet ve süre açısından genellikle mümkün olmuyor. Ancak, teknolojideki son gelişmelerle, mevcut altyapıları akıllı hale getirip, altyapılara yapılacak eklemeler ile şehri akıllı hale getirebiliyor. Böylece şehirler büyürken yaşam kalitesini yükselirken sürdürebilirlik artıyor.

Akıllı şehirler ile, enerji tasarrufu, su kayıplarında azalma, seyahat süresi ve trafik kaynaklı gecikmelerde azalma, çevresel, sosyal ve ekonomik sürdürülebilirlik, hava kirliliği ve karbon emisyonlarında azalma sağlanarak birçok tasarruf sağlanabiliyor.

Daha verimli, daha sürdürülebilir ve daha üretken bir topluma ulaşmak ve daha yüksek bir hayat kalitesi yaratmak için teknoloji ve inovasyon, şehir hizmetlerinde önemli bir iyileşme elde edilmesinin anahtarıdır.

Gelecek sayıda görüşmek üzere…

  • Arşiv Sayısı : 43
  • Son Sayı : Kasım 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Best Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016