Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Bilgemed Bülten - SPA Sağlık Merkezi Dergisi
Ana Sayfa > Bilgemed Bülten

Bilgemed Bülten Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Bilgemed Bülten adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Bilgemed Bülten Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Bilgemed Bülten

SPA Sağlık Merkezi Dergisi

BAŞLARKEN

Bilgemed Bülten’in bir yeni sayısı ile daha merhaba!

İş sağlığı ve güvenliği alanında doğru anlayışın ülkemizde yaygınlaşması için sürdürdüğümüz çalışmalar meyvesini vermeye başladı. Bilgemed’in hizmet verdiği pek çok iş yerinde iyi uygulama örneklerinin çoğalması ve işverenler ile çalışanların bu çalışmalara verdiği desteğin artması bizi gerçekten heyecanlandırıyor. İş sağlığı ve güvenliği faaliyetleri, bugüne kadar tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta iş yapan iş yerlerinin tamamı ile 50’nin üzerinde çalışanı bulunan iş yerlerini kapsıyordu. Artık ülkemizde ticari faaliyet sürdüren tüm iş yerleri ile devlet kurumlarının büyük bir çoğunluğu da kapsama giriyor. 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu 1 Temmuz 2016’dan itibaren ticari faaliyet sürdüren tüm iş yerlerini kapsayacak ve Türkiye’de kayıtlı bütün işyerleri, işyeri hekimleri ve iş güvenliği uzmanlarından hizmet almaya başlayacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş “Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri”nden biri olan Bilgemed, size en iyi “iş sağlığı ve güvenliği” hizmetini en uygun koşullarda sunmaya hazır. Binlerce iş yerine uzun süredir vermekte olduğu hizmetlerin büyük tecrübe ve birikimi ve çok sayıda iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanından oluşan kadrosuyla Bilgemed, 1 Temmuzdan itibaren başlayacak yeni dönemde sizlerin yanında olacak. Bir süredir yasal bir düzenlemeden yoksun olan mobil araçlarla yapılan sağlık taramalarına yeni bir yasal düzenleme getirildi. 54567092 sayılı Sağlık Bakanlığı genelgesi ile iş yeri hekiminin sağlık gözetimi kapsamında yapılması gereken tıbbi tetkik hizmetlerinin gezici İSG araçları ile verilmesine yönelik işlemler düzenlenmiş oldu. Bu doğrultuda Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri tarafından sağlık taramalarını, Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir Tıbbi Laboratuvar ile anlaşma yapmak koşulu ile gerçekleştirmesi mümkün hale geldi. Araçlar ve bu araçlarda çalışacak personelin nitelikleri belirlendi ve Sağlık Müdürlükleri tarafından düzenlenecek çalışma ruhsatlarına tabi hale getirildi. Bir süredir iş sağlığı ve güvenliği alanında ciddi bir sorun oluşturan sağlık taramaları konusu bize göre uygun bir çözüme kavuşturulmuş durumda. Nasıl, hangi koşullarda ve kimden izin alınmak suretiyle sağlık taraması yapılabileceğinin belirlenmesi, bu işin belirli bir nitelik ile yapılması için gerçekten önemliydi. Bilgemed hem bir Ortam Sağlık ve Güvenlik Birimi olarak ve hem de bir Tıbbi Laboratuvar ve Röntgen Görüntüleme Merkezi olarak bu yeni düzenlemeye hızla uyum sağlayarak herkesin yakından bildiği nitelikli sağlık hizmetini müşterilerine ulaştırmaya devam edecek.

Gelişen iş sağlığı ve güvenliği sektörüne dair daha birçok olumlu gelişmeyi önümüzdeki dönem de size aktarmayı umut ediyoruz. Kazasız ve sağlıklı günler dilerim.

Dr. Bülent ÇALIK'

  • Arşiv Sayısı : 16
  • Son Sayı : 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

Bilgemed Bülten Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016