Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Business News - İş Dünyası Dergisi
Ana Sayfa > Business News

Business News Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Business News adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Business News Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Business News

İş Dünyası Dergisi

ROBOT ÇALIŞMA ARKADAŞLARINA HAZIRLANIN!

Robot teknolojileri artık bilim kurgu değil, robotlar yakın gelecekte çalışma arkadaşlarımız olacak. Sanayi 4.0 hayatımıza birçok şey getiriyor. Sanayi devrimi kocaman bir dalga gibi fiziksel, dijital ve biyolojik bir dönüşüme neden oluyor. Bu 3 mega trend hayatımızı değiştirmek için gümbür gümbür geliyor.

Yeni nesil yakın gelecekte otomobile sürücüsüz otomobil anlamına gelen otonomus diyeceğiz. Çünkü sürücümüz otomobiller artık hayal değil kullanılmaya başlayan teknolojiler. Bu dönüşüm çalışanları da etkileyecek. Şimdiden sürücüsüz kamyonlarla taşımacılık denemelerine başlandı. Bu da 10 yıl içinde 1,3 milyon kamyon şoförünün işsiz kalma riskini doğuracak.

Robot teknolojileri artık bilim kurgu değil. Robotlar yakın gelecekte çalışma arkadaşlarımız olacak. Iphone telefonları üreten fabrikada şu anda 26 bin robot görev yapıyor. Bu örnekler her geçen gün artacak. Bugün iş dünyasında kadın ve erkek eşitliğini tartışıyoruz ama inanın yakın zamanda kadın, erkek ve robot eşitliğini değerlendirmeye başlayacağız. Değişim çok hızlı gerçekleşiyor..

İTÜ'NÜN MAGNET'İ GİRİŞİMCİLER İÇİN BİR İLK!

Türkiye'de, sadece işlerini büyütmeye odaklanan bir girişimcilik merkezi ilk defa kuruldu. Girişimciler İTÜ Magnet’te büyümelerine ivme katacaklar. Girişimciler, Magnet'te açılacak prototip laboratuvarında ürünlerini sürekli geliştirme imkanı bulacaklar..

Magnet sayesinde girişimciler, kendi evlerinde de ofis kurabilir ancak bu merkezde bulunmaları onların bir problemle karşılaştığında yalnız kalmalarını engelliyor. Burada, sorunu daha önce yaşamış girişimcilerden ücretsiz danışmanlık alabilme imkanları olacak. Girişimcilerin geçmeyi planladığı yollardan zaten geçmiş olan diğer girişimci, yatırımcı ve mentorlar sürekli danışmanlık yapacak.

Magnet'in odaklandığı alanlar bilgisayar oyunları, enerji, sağlık, yazılım ve finansal teknoloji. Merkezde şubat itibarıyla kabul edilen başvuru sayısı 20'ye ulaşmış. Hedef, yıl sonunda kapasiteyi tam dolduracak şekilde yaklaşık 200 firmaya ulaşmak..


Sevgi ve ışığın birlikteliği sizlerle olsun,

Bayram Tavşan

  • Arşiv Sayısı : 15
  • Son Sayı : Mart 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Business News Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017