Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Capital - İş Dünyası Dergisi
Ana Sayfa > Capital

Capital Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Capital adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Capital Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Capital

İş Dünyası Dergisi

İş liderleri hala umut var diyor

Her anlamda zor bir yılı geride bıraktık. Türkiye’de bu defa ordu değil bir örgüt darbe yapmaya kalkıştı. Aralık ayında düzenlediğimiz CEOClub’ın “CEO Ajanda 2017” başlıklı toplantısında 7 panelist CEO’dan biri olan Borusan Holding’in CEO’su Agah Uğur, 2016’da olan biteni ve atlatılan darbe tehlikesini kast ederek “Daha kötü ne olabilir ki” diyor ve en kötünün geride kaldığını düşünüyor.

Dünya ekonomisindeki gelişmeler ve yakın coğrafyamızdaki gerilimler düşünüldüğünde 2017 de kolay bir yıl olmayacak gibi... Ancak hem kamu hem özel sektör iş yapış biçimlerini gözden geçiriyor, temkini elden bırakmadan iyimserliğini korumaya çalışıyor. Türkiye’nin en büyük holdinglerinin ve şirketlerinin liderlerinin, CEO’larının 2017’ye bakışını öğrenmek için onlara “Bu yıl için size umut veren gelişmeler neler” diye sorduk. CEO’lara göre hala “umut var” ve bu yıl 2016’dan daha iyi olacak. Aralarında Kibar Holding CEO’su Tamer Saka ve Akkök Holding CEO’su Ahmet Dördüncü gibi çok pozitif tablo çizenler de var. Saka, “2017’nin çok sayıda fırsat yaratacağı kanaatindeyiz” diyor. Dördüncü ise “2017’de kimya sektöründe hem iç hem dış pazarda büyümeyi planlıyoruz” diye konuşuyor. “Güçlü Türkiye Özel Bölümü”ndeki “Umut Var Mı?” ve “Büyüme İçin Planlar Hazır” başlıklı yazılarımız ülkenin belli başlı kurumlarının yol haritalarını, büyüme ve yatırım planlarını ortaya koyuyor. Okumanızı öneririm.

Pegasus’un CEO’su Mehmet Nane, yaptığımız söyleşide turizmdeki zor dönemi atlatabilmek için havayolu şirketi olarak verimli çalışma adına yaptıklarını, filolarından bazı uçakları başka havayollarına kiraya verdiklerini anlattı. Yaratıcı çözümlerini merak ediyorsanız, bir göz atın.

ING Grubu Global CEO’su Ralph Hammers ise finans editörümüz Elçin Cirik’e verdiği söyleşide “Türkiye son birkaç yılda önemli stres testlerinden geçti. Global krizlerin, iç politik gelişmelerin ve çevre ülkelerdeki gerilimlerin etkilerine rağmen her yıl yüzde 3-4 büyümesini sürdürüyor” diyerek farklı bir yaklaşım getiriyor. Bunun Euro Bölgesi’nin iki katı olduğunun altını çiziyor.

Ocak sayımızın içeriğini, “CEO Profil Araştırması” ve “Umut Var Mı” başlıklı araştırma haberlerimizle Türkiye’deki büyük şirket ve kurumların yeni yıl stratejilerini kolayca kavramanızı sağlayacak şekilde kurguladık.

İyi bir yıl diliyorum,

Sedef Seçkin Büyük

  • Arşiv Sayısı : 61
  • Son Sayı : Ocak 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Capital Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017