Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Capital - İş Dünyası Dergisi
Ana Sayfa > Capital

Capital Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Capital adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Capital Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Capital

İş Dünyası Dergisi

Tam demokrasi için yola devam

İş dünyası 15 Temmuz akşamı yaşadığımız darbe girişimi sonrasında “Güçlü ekonomi için güçlü demokrasi” ve “Yola devam” mesajları veriyor. Darbe girişiminin ardından dolar kuru 2,93 seviyesine dek geriledi. Borsada ise yüzde 9’lara varan yükseliş oldu. Öte yandan FETÖ bağlantılı şirketlere yapılan operasyonlardan etkilenen, bu şirketlerle iş yapan küçük işletmelerde sıkıntılar, ödeme zorlukları baş göstermesi söz konusu.

Darbe girişimi nedeniyle Türkiye’nin algısı bozulmasın, notu inmesin diye hem iş dünyası hem hükümet bazı acil tedbirler alıp uygulamaya koyuyor. Biz de Capital’in eylül sayısının içeriğini tasarlarken ortaya çıkan bu yeni tabloyu her boyutuyla değerlendirmeye çalıştık.

İktisatçı yazarımız Dr. Orhan Karaca, Konjonktür sayfalarında önümüzdeki aylarda enflasyonun nasıl bir seyir izleyeceğini, para politikası ve faizlerle enflasyon arasındaki uyumu irdeledi.

Editörlerimizden Aslı Sözbilir, onlarca şirketle görüştü. Onlara gelecek döneme ilişkin endişelerini ve bu doğrultuda aldıkları tedbirleri sordu. “Yeni Risk Hesapları” başlıklı bu araştırma, size de bu sert dalgalı ortamda rotanızı belirlemek için yardımcı olabilir.

Türkiye’nin en büyük 1.000 şirketinin pek çoğunun yabancı ortağı, yatırımcısı bulunuyor. 15 Temmuz sonrasında CEO’lar adeta gönüllü birer Türkiye elçisi gibi yabancı ortaklarından ve yatırımcılarından gelen soruları yanıtlıyor. Bu gelişmeden yola çıkan editörümüz Özlem Aydın Ayvacı ise Türkiye’nin önde gelen holding ve şirketlerinin CEO’larıyla konuşarak bu süreçte ne gibi sorular aldıklarını ve ortaklarına hangi mesajları ilettiklerini sordu “CEO’nun İkna Turu” başlıklı yazıyı kaleme aldı.

Bu darbe girişimi sonrasında Türkiye’de devleti ve siyaseti arındırma, yeniden yapılandırma fırsatı doğdu. Rusya ile ilişkiler tekrar yeni bir eksene oturdu. Cerablus’a yapılan Fırat Kalkanı operasyonu da kimi çevreler tarafından ABD ile de belli noktalarda uzlaşıldığı yönünde yorumlanıyor. Dünyanın süper güçleri Suriye’deki sorunun çözümüne ilişkin bazı noktalarda buluşmuş, birtakım adımlar atmaya başlamış görünüyor. Türkiye bu tabloda doğru adımları atabilirse bunun pozitif sonuçlarını 1 yıl içinde görmeye başlayabiliriz.

Terörün değil huzurun hakim olduğu, tam demokratik bir Türkiye’ye doğru yol almak dileğiyle…

Sedef Seçkin Büyük

  • Arşiv Sayısı : 58
  • Son Sayı : Ekim 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Capital Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016