Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Capital - İş Dünyası Dergisi
Ana Sayfa > Capital

Capital Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Capital adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Capital Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Capital

İş Dünyası Dergisi

Devlerin sonuçları umut veriyor

Kriz dönemleri aslında tam bir dayanıklılık testidir. Güçlü ve sağlam yapısı olan şirket ve kurumlar ayakta kalmayı başarır ve kriz sonrasında hızlanarak yollarına devam ederler. Zorlanıp elenen halkaların yerini ise yenileri doldurmaya başlar. Ana yapının çeperindeki eko-sistem krizin ardından değişip yenilenir. Türkiye ekonomisinin bel kemiğini oluşturan dev grupların performansı bu nedenle büyük önem taşıyor.

Her yıl haziran ayında yayınladığımız Türkiye’nin büyük holdinglerinin performansını mercek altına aldığımız araştırmamızdan çıkan mesajlar, bu nedenle kritik önem taşıyor. “45 Devden 7 Kritik Mesaj” başlığını taşıyan bu analizi, Nilüfer Gözütok’un kaleminden okuyabilirsiniz.

Aslında sonuçlar umut verici…2016 yılında 45 devden sadece 6’sının küçüldüğü, 1’inin mevcudu koruduğu, 14’ünün tek, 25’inin ise çift haneli büyümeyi yakaladığı görülüyor. Üstelik aralarından 2017 büyüme hedefini açıklayan 15 dev grup, bu yıl da çift haneli büyümeyi hedefliyor. Bu büyümeye kimi yeniden yapılanarak kimi inorganik büyüme fırsatlarını değerlendirerek kimi ise yeni yatırımlarla ulaşmayı planlıyor.

Çok özel konulara değindik, merak uyandıran söyleşiler gerçekleştirdik bu sayı için… Hüsnü Özyeğin, belki de bugüne dek en farklı, en zorlu röportajını bize verdi. Soruları bu defa biz hazırlamadık. Murat Ülker, Erol Bilecik, Erdal Karamercan, Abdullah Kiğılı, Zeynep Bodur Okyay, Hanzade Doğan Boyner ve Gülden Yılmaz gibi iş dünyasının önde gelen CEO’ları, girişimcileri onu terletti. Turkcell’in eski CEO’su Süreyya Ciliv de ayrıldıktan sonra kurduğu yeni girişiminin öyküsünü ilk kez Capital’e anlattı. Her iki söyleşiyi de okurken ben büyük keyif aldım… Size de bu deneyimi yaşamanızı öneriyorum.

Huzurlu ve istikrarlı bir ay diliyorum,

CAPITAL500’E DAVET

CAPITAL500 araştırmasına katılmak için www.capital500.net adresine girebilir ya da bcorak@capital.com.tr’ye e-posta gönderebilirsiniz.

GÖNLÜ ZENGİNLER İÇİN SON ÇAĞRI

“Türkiye’nin Gönlü Zengin 50 İş İnsanı” listesini temmuz sayısında yayınlayacağız. Geçen yıl listenin 50’nci sırasında yer alan isimlerin bütçesi 100 bin TL idi. Yani kurumsal sosyal sorumluluk bütçeniz mütevazı da olsa bizimle bilgilerinizi lütfen bizimle paylaşın ve sıralamadaki yerinizi alın.

Sedef Seçkin Büyük

  • Arşiv Sayısı : 66
  • Son Sayı : Haziran 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Capital Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017