Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Ceo Life - İş Dünyası Dergisi
Ana Sayfa > Ceo Life

Ceo Life Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Ceo Life adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Ceo Life Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Ceo Life

İş Dünyası Dergisi

Branson’dan 4 yaratıcı öneri

Her anlamda çok yoğun bir dönemden geçiyoruz… İş dünyası açısından bakınca satış artırma baskısı, dengeleri koruma çabası giderek artıyor. Sürekli değişen gündemle boğuşuyor buna göre pozisyon almaya çalışıyoruz. Yine de mükemmel iş yaşam dengesini tutturmak için de çabalarımız sürüyor. Çünkü artık biliyoruz ki işteki başarımız ve verimliliğimiz bununla doğrudan bağlantılı.

Virgin CEO’su Richard Branson, dünyanın önde gelen girişimcilerinden biri. Ancak yakından takip edenler iyi bilir. Branson iş yaşam dengesini iyi yakalamış iş insanlarının da başında gelir. Onun bunu nasıl başardığını merak ettim ve yazılarını biraz inceledikten sonra 4 basit alışkanlığın bu konuda ona yardım ettiğini gördüm.

Branson oldukça erken kalkan bir iş insanı. Sabah en geç 5:00’da ayakta olmaya çalışıyor. Bu sayede egzersiz ve ailesiyle kaliteli zamana vakit ayırmayı başarıyor. Branson’un ekran zamanını limitlemesi de bir başka önemli özelliği… Her fırsatta teknolojinin sağladığı iletişim fırsatlarına bayıldığını dile getirse de, “Teknolojinin kontrolü ele geçirmesine izin vermeyin” diyor.

Sonuçta hepimiz görüyoruz… Teknoloji konusunda dikkatli olmadığımız zaman aslında kendimize ait boş vakitleri bizzat iş yaparak geçiriyoruz. Arabada bir yerden bir yere giderken, toplantı aralarında, yemek yemek gibi aktivitelerde e-mail’lerimizi kontrol ediyor, twitter’dan şirketimizle ilgili yazıları kolaçan ediyoruz.

Branson’ın meşhur listelerini de iş dünyası yakından bilir. Her zaman yapılacaklar listesine sahip olan girişimci, bu sayede iş hayatını bir düzene sokarken sosyal hayatını da doğru bir yola oturtmayı başarıyor.

Branson’ın iddialı bir hedefi de var: Her gün yeni bir şey öğrenmeye çalışıyor. Bunu bu sıklıkta başarmak ne kadar mümkün bilemiyorum ama çevremde iş yaşam dengesi konusunda pek çok başarılı CEO’nun aylık ya da yıllık periyodlarda sosyal hayatlarını ya da kendilerini geliştirici bir hobi öğrenmek için çaba sarf ettiklerinin farkındayım.

İşte size 50 yılı iş hayatında deviren, dünyanın tanıdığı, başarılı bir girişimcinin iş yaşam dengesini sağlama sırları… Bunlar size yeterli gelmeyebilir. Yine de bu listenin çok uzun olmaması ve kolay uygulanabilirliği iyi bir başlangıç gibi gözüküyor.

İyi okumalar diliyorum…

ŞEYMA ÖNCEL BAYIKSEL

  • Arşiv Sayısı : 3
  • Son Sayı : Temmuz 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 3 Aylık

Ceo Life Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017