Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
China Today - İş Dünyası Dergisi
Ana Sayfa > China Today

China Today Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj China Today adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

China Today Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

China Today

İş Dünyası Dergisi

İnovasyon, Çin ekonomisinin itici gücü oldu

SON yıllarda Çin’de teknoloji alanında birbirinden ilginç gelişmeler yaşanıyor. Örnek olarak dünyanın en büyük teleskopunun inşası, yeni bir küresel konum belirleme GPS sistemini hazırlama, robot teknolojilerindeki baş döndüren ilerlemeler, tarımda, çevre koruma ve diğer alanlarda atılan nice teknolojik adımları sayabiliriz.

Teknoloji alanında yapılanların hepsi, Çin yönetiminin yenilikçiliği ve inovasyonu ekonomik gelişmenin önüne koyma hedefine uygun olarak hayata geçiriliyor. Kapak haberimizde okuyacağınız sanal gerçeklik (SG) alanındaki girişimler de bu hedefler doğrultusunda yapılanların önemini ortaya koyuyor.

Çin’deki editörlerimizden Chen Ran ve Li Gejing konuyu geniş açıdan ele alıp haberleştirdiler. Editörlerimiz hem bu alanda hızlanan yatırım ve girişimleri hem de sektörde ciddi bir köpük oluştuğuna dikkat çekerek konuyu tüm boyutlarıyla işlediler. Böylece, olup bitenleri daha iyi anlamamızı sağladılar.

Editörümüz Wan Di ise, Çin’de havacılık alanında yaşanan önemli bir gelişmeyi kaleme aldı. Haberinde Çin’in ürettiği dünyanın en büyük amfibi uçağı AG600’ü inceledi. “Uçan Gemi” olarak adlandırılan AG600, Boeing 737 ile aşağı yukarı aynı ebatlarda. Ancak çok yönlü görevleri üstlenip yerine getirme özelliğinden dolayı türünün ilk örneği olarak diğerlerinden ayrılıyor.

Türkiye’deki editörlerimizden Rahime Baş Uçar, Çinli firmaların İzmir’e giderek artan ilgisini, Özlem Kapar Bayburs ise Antalya EXPO 2016’da açılan “Çin’in Güzel Bahçesinin kazandığı başarıyı ve EXPO’nun bitiminde Türkiye’ye hediye edileceğini yazdı.

Özel haberimizde Xinjiang’lı kadınların çağdaşlaşıp gelişme süreçlerini işledik. Kadınların başarı öykülerini, ilmek ilmek sevgi nakşederek giysi üretmelerini, ayrıntılı haberlerimizde keyifle okuyacağınızı düşünüyoruz. “Köşe Bucak Çin” haberimizde ise, yine Çin’in keşfedilmeyi bekleyen sihirli Kulangsu Adası’nı tanıttık.

Yeni sayımızda görüşmek üzere...

Kerem Köfteoğlu

  • Arşiv Sayısı : 11
  • Son Sayı : Ekim-Kasım 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

China Today Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016