Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
China Today - İş Dünyası Dergisi
Ana Sayfa > China Today

China Today Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj China Today adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

China Today Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

China Today

İş Dünyası Dergisi

Tüm gelişmeler planlara uygun

ÇİN Devlet Başkanı Şi Jinping, reform ve dışa açılmanın derinleştirilmesinde inovasyonun daha da hızlandırılması gerektiğine vurgu yapıyor.Mart ayında gerçekleştirilen 12. ÇHSDK Ulusal Komitesi 4. Toplantısı’nda arz yönlü yapısal reformların Çin'in ekonomik koşullarına uyduğu belirtildi. Reformlarda bilimsel ve teknolojik inovasyonun teşvik edilerek, üretim masraflarının azaltılarak verimliliğin artırılması yönünde kararlar alınıyor.

Editörümüz Yu Shujun’un kaleme aldığı kapak haberimizde, son yıllarda temel araştırma alanlarına büyük yatırımlar yaparak bilimsel ve teknolojik gelişmede sürekli ilerlemeler kaydeden Çin’deki bu gelişmelerin planlara uygun olduğunu söyleyebiliriz. Kapak haberimizde de göreceğiniz üzere, imalat kapasitesinden ötürü dün “dünyanın fabrikası” olarak adlandırılan Çin, günümüzde bilimsel ve teknolojik gelişmelerde de dünya lideri haline geliyor.Üstelik bu alanda kaydedilen ve kaydedilecek gelişmeler sadece Çinlilere değil, tüm insanlığa hizmet edecek özelliklere sahip.

Editörümüz JiangWandi,Macaristan’da elektrikli otobüs üretimi yapan BYD’ninAvrupa idari direktörü Isbrand Ho ile bir söyleşi yaptı. Bu söyleşiden anlıyoruz ki, 20milyon euro’ya mal olacak olan söz konusu montaj tesisi Macaristan’ın rekabet gücünü artırıp, çevresel politika hedeflerine de katkıda bulunacak.

Birol Dinçli, Türkiye’de ‘Aşçılar Diyarı’ olarak tanınan Bolu Mengen’den çıkıp günümüzde uluslararası bir aşçı haline gelen biri.Onun, Çinli lüks oteller zinciriMarco Polo Grubu’nun yedi şehirdeki tesislerinde, Türk mutfağını tanıtmaya yönelik gerçekleştirdiği projesinin ayrıntılarını merakla okuyacağınızı tahmin ediyoruz.

Çin’in keşfedilmeyi bekleyen bakir yerlerini tanıttığımız “Köşe bucak Çin” bölümümüzde, kültürlerin kaynaşıp eridiği pota diye bilenen Tianjin’i tanıtıyoruz. Bu haberimizde, Tianjin’in kültürlerin harmanlandığı yer olmasının yanı sıra, günümüzde evlenmek için tercih edilen gözde mekânlardan biri haline geldiğini keyifle okumanızı diliyoruz.

Yeni yılda görüşmek üzere…

Kerem Köfteoğlu

  • Arşiv Sayısı : 12
  • Son Sayı : Aralık-Ocak 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

China Today Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017