Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Contract Business - Dekorasyon Mimarlık Dergisi
Ana Sayfa > Contract Business

Contract Business Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Contract Business adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Contract Business Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Contract Business

Dekorasyon Mimarlık Dergisi

1986’dan beri 180’den fazla ülke ve bölgeye ihracat gerçekleştiren ve bunları pek çok kongre, çalıştay, Uluslararası Ar-ge Proje Pazarı, uluslararası fuarlara milli katılım, alım heyetleri, trend alanları, seminerler, eğitim vb. etkinliklerle pekiştiren Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTIB), contract business sektörünün hitap ettiği çeşitli alanların iç tefrişatı konusunu işlemek üzere Türkiye'nin ilk kontrat sektörü dergisi CONTRACT BUSINESS’ı ortaya çıkardı.

Kontrat alanlar nereleridir?
Ev dışı büyük projelerin donanımları genel olarak kontrat yapılarak bir yükleniciye verilir. Proje tasarlanır ve kontratı alan kişi ya da kuruluş tarafından uygulanır. İşte bu yüzden otel, restoran, okul, hastane, nakil vasıtaları, yat, köşk, yurt, büyük işyerleri, resmi kurumlar gibi yüzlerce ticari olan veya olmayan mekanlar contract business sektörünün ilgi alanlarıdır.

Niçin böyle bir dergi çıktı?
Kontrat tekstillerinin geç tutuşur, leke tutmaz, anti bakteriyel gibi katma değerleri olmak zorundadır. Avrupa'da bu zorunluluklar yasalarla belirlenmiş olup, özellikle o bölgede bu tip tekstiller için çok büyük bir pazar bulunmaktadır. Ortadoğu'nun zengin ülkeleri, özellikle Körfez bölgesindeki ülkeler de katma değerli kontrat tekstillerine önem vermektedirler.

Örnek olarak ABD bu konuda en ileri ülkelerden biri olurken, Türkiye'de hem yaşam standartlarını yükseltmesi açısından hızlı bir nitelikli ürünlere yöneliş içinde, hem de Avrupa Birliği standartları açısından yakın gelecekte bu süreci tamamlamak zorundadır. Üstelik bu sektör sadece tekstiller ile de sınırlı değil. İç donanımların mermer, granit, endüstriyel mutfak ürünleri, vs. gibi malzemelerin de aynı şekilde yüksek standartları karşılayan, modern ve şık ürünler olması gerekmektedir.

Bütün bunlar gösteriyor ki; kontrat sektöründe hem yurt içinde hem de yurt dışında çok büyük potansiyel bulunmakta ve bu potansiyelin maksimum düzeyde değerlendirilmesi için Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB), Contract Business Dergisi'ni ortaya çıkardı.

İçerik
Özellikle gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerdeki 70 milyar dolarlık pastadan Türk firmalarının pay almaları ve mevcut paylarını arttırmaları için dergi İngilizce olarak basılmakta ve tekstil, mutfak, doğal taş, tasarım, mimari, fuarlar ve dış pazarlar konularını barındıran zengin bir içerikle okuyucularının karşısına çıkmaktadır.
Sektörün yoğun olarak bulunduğu fuarlarda kendi standından veya anlaşmalı kuruluş stantlarından dağıtılan dergi yurt içinde ve yurt dışında binlerce profesyonel tarafından ilgiyle takip edilmektedir.

  • Arşiv Sayısı : 6
  • Son Sayı : Ocak 2013
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 3 Aylık

Contract Business Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017