Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Deco Time - Dekorasyon Mimarlık Dergisi
Ana Sayfa > Deco Time

Deco Time Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Deco Time adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Deco Time Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Deco Time

Dekorasyon Mimarlık Dergisi

Antalya Artık Tasarım Serüveninde Söz Sahibi...

Dekorasyon-Mimari ve Tasırım Dergisi Decotime, bu ay da dopdolu. Birbirinden ilginç konuların yer aldığı sayfalardaki en dikkat çekici bölümlerden biri de, 2009 dekorasyon trendleri ve dekorasyon trendlerini yorumlayan uzmanların görüşlerinin enfes köşe yazıları. Dekorasyon konusunda, geçen yıllara oranla büyük bir değişiklik söz konusu. Artık, son derece modern ve uzay tarzı milenyum evleri makbul sayılmıyor. Aksine, geçmişle iç içe, daha nostaljik ve belli dönemlerin ışıltısını yansıtan ev döşeme stilleri prim yapıyor.

Peki 2009'da durum ne olacak?
Önceden bilmek faydalı olabilir, çünkü devamlı olarak eşya değiştirmek mümkün olmuyor. Sonuçta ortaya çıkan durum gösteriyor ki, 2009 dekorasyon trendlerinde en göz alıcı aksesuvar insan olacakmış. Her kişi, yaşadığı yere kendini yansıtacak ve onunla bütünleşip benliğini kazanacak. Estetik korkusu olmadan, uyum kaygısı yaşamadan, 2009 yılının en önemli dekorasyon trendleri, yine insan tarafından belirlenecek.

Daha modern!
Önümüzdeki yılın dekorasyon tarzı şimdiden belirlenmeye başladı aslında: Modernleştirilmiş ahşap, tekstil, metal, cam ve bölgesel özellikleri ortaya çıkaran öğeler. Geçmişteki ağır mobilyalar, çiçekli kumaşlar, klasik çizgiler yerini yavaş yavaş tam zıt bir noktaya, minimalizme getirdi. Fakat çok uzun sürmedi bu sadelik. Şimdi bu iki tarzın ortası yaşanıyor. Evlerin tarzı ve kimliği, içinde yaşayanlara bağlı aslında. Bazıları evlerini yaşadıkları mekan olarak görüyor, bazıları ise bir sunuş merkezi. Ama artık kesin olan bir şey var, daha toprağa yakın, daha az katlı evler tercih ediliyor. Aslında insanın doğasından gelen bir şey bu, sıcak bir dekorasyon, bahçe içinde bir ev ve doğal malzemeler.

Her evde olması gereken şey, mutluluk!
Ondan sonrasını bulabilmek için kendi etrafımızda en çok neleri sevdiğimize baktık. Sonuçta keşfettik ki, ikimiz de işlevsel olmayan ürünler seçmişiz. Geçmişte birer işlevi olup bugün artık kullanılmayan, "gerekli" "kesinlikle" olmayan ama yine de evimizde bulunmasından çok memnun olduğumuz iki objeyi seçtik. Güzel oldukları için, başka dönemleri temsil ettikleri için. Tavan süslemesi XVII. Yy. sonu, peruk standı ise XVIII. yy'a tarihleniyor. İnsanlar biraz kendilerini şımartmalılar diye düşünüyoruz, çünkü çok fazla görev var artık hayatımızda. Herkes gerekli olmayan ama çok güzel olan bir şeye sahip olmalı. İşlevi olmayan ama duygularımızla bağlandığımız eşyalar olmalı etrafımızda.

Tabii bu açılımlarla sınırlı kalmadık. Zevkle döşenmiş birbirinden özel mekanlara konuk olduk ve tüm detayları sizlerle paylaşmak için sabırsızlandık.
Sevgiyle okuyun.

  • Arşiv Sayısı : 12
  • Son Sayı : Kasım-Aralık 2010
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

Deco Time Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017