Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Elle - Kadın Moda Dergisi
Ana Sayfa > Elle

Elle Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Elle adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Elle Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Elle

Kadın Moda Dergisi

YENİ HAYAT, YENİ İNSAN

Moda tasarımcısı olmak engebeli bir yolculuktur. Marka kolay yaratılmaz, yarattıktan sonra markanın sürdürülebilirliği, en az yaratım süreci kadar zorludur. Çoğu kişi yarı yolda kalır, tüm yeteneğine rağmen yok olabilir.

Günümüzde marka sahibi insanlar, sözde tasarımcılar, özgün bir şeyler yaratmaktansa bir diğerini kopyalamayı adet edinmiş durumdalar kendilerine. Bir şeyler yaratmanın heyecanı, keyfi, başarmış olmanın verdiği coşku bir yana atılmış, amaç sadece ürün satmak ve para kazanmak olmuş.

1999 senesinden beri Türkiye’nin en sağlam dergisini hazırlayan bir insan olarak şunu söyleyebilirim ki, bu 18 sene içinde marka yaratma sürecindeki çürümeye, yozlaşmaya yakından şahit olma ve bütün bunları üzülerek izleme fırsatı buldum. Kimi zaman şaşırdım, kimi zaman ayıpladım. Hele ki bilginin ışık hızıyla tüm dünyaya yayıldığı bir dönemde, insanlar bu cesareti nereden buluyor kendinde, diyerek kara kara düşündüğüm de oldu.

Bir yandan bu değersizleştirme, içini boşaltma devam ededursun, Türkiye’den enfes markalar da çıkmıyor değil. Sadece kendi olan, taklitten uzak, ürünüyle, pazarlama stratejisiyle farklı bir şeyler söyleyebilen, tüketicisiyle konuşabilen markalar da var. Bu da insana gurur veriyor.

İşte, neredeyse 25 yıldır tasarımla iç içe yaşayan, gördüğü her şeyden ilham alan, mimariye, dekorasyona olan merakını yarattığı kıyafetlere yansıtan, kalitesinden, standartlarından hiçbir zaman ödün vermeyen bir tasarımcı olan Atıl Kutoğlu’nu temmuz sayımıza konuk ettik. Yıllara yayılan kariyerinde inişli çıkışlı dönemler de yaşayan ve karşısına çıkan zorluklardan korkmayan, asla vazgeçmeyen bir modacı olarak Kutoğlu, takdirimi kazanmış bir insan.

Yurt dışında Türkiye’yi her zaman en güzel şekliyle temsil eden Atıl Kutoğlu’yla Viyana’da, odalarından birini dekore ettiği kült otel Altstadt’da bir araya geldim. Viyana’da nam salmış mini defilelerinden birinden sonra sohbet etme fırsatımız oldu. Birlikte hem geçmişe göz attık hem de geleceğe. Benim kalemimden bir retrospektif Atıl Kutoğlu röportajı okumak isterseniz
sayfaları çevirmeniz yeterli.

KİMONOYA SAYGI

İster plajda giyin, ister sabah mahmurluğuyla kahvenizi yudumlarken evinizde. Ama lütfen ona birazcık saygı duyun. Kelime açıklaması “giyilecek bir parça” olan kimono, derin anlamlar içeriyor. Yazın anahtar parçasını hayatınıza katmadan önce Serli Gazer Boyacı’nın makalesine bakın derim.

Tatile çıkmadan önce biraz kilo vermek, biraz da vücudunuzu dinlendirmek isterseniz, Viva Mayr kürüyle ilgili yaptığım röportajı okumalısınız. Avusturya’nın önemli sağlık merkezlerinden biri olan Viva Mayr prensiplerini uygularsanız, çok daha sağlıklı bir insan olma yolunda önemli bir atmış olacaksınız. Tembellik yok, yaza girerken biraz kendimizle ilgilenelim.

Belki duymuşsunuzdur, anti-aging kavramı geçerliliğini giderek yitiriyor. Çünkü aslında yaşlanmamak gibi bir şey söz konusu değil. Hepimiz yaşlanıyoruz. Mühim olan güzel yaşlanmak. Yani artık well-aging söz konusu. Bunun için de ruhumuza, vücudumuza, özetle kendimize özen göstermemiz, onu koruyup kollamamız gerekiyor.

KAPAK KIZIMIZ ÖZGE ULUSOY

Türkiye’de bu konuda çok imrendiğim bir insan bu ay ki kapak kızımız. Her sabah sporunu yapan, düzenli ve bilinçli beslenen, ruhuna da sahip çıkan, enerjisi her daim yüksek bir kadın, Özge Ulusoy. Ulusoy’la içini döktüğü, çok samimi bir söyleşi gerçekleştirdik. Keyifle okumanız dileğiyle.

Görüşmek üzere,

IŞIN GÖRMÜŞ

  • Arşiv Sayısı : 65
  • Son Sayı : Temmuz 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Elle Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017