Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Elle - Kadın Moda Dergisi
Ana Sayfa > Elle

Elle Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Elle adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Elle Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Elle

Kadın Moda Dergisi

Hayat Güzel

Hayat güzel. Güzel olmasına da. Çok zor. Kimimiz yıllardır sürdürdüğümüz kurumsal iş hayatımızın yorgunluğundan nasıl kurtulurum diye düşünüyor, kimimiz kurumsal hayattan nasıl uzaklaşırım diye. Kimimiz Bali’ye yerleşip dükkan mı açsam, yoksa Ayvalık’a gidip tarım işine mi girsem, kendimi toprağa mı versem diye kafa patlatıyor. İnsanlar işi gücü bırakıp, sahillere vurup kitap okuma derdinde. Kafalar biraz karışık yani. Her şeyden uzaklaşıp kendi içine dönme planları yapılıyor. Uzun lafın kısası herkes bunalmış, sıkılmış, bir şeyler arayışında. Huzur var mı huzur? Hah işte herkes onun peşinde.

Haritaya parmak basıp “Nah şuraya gidesim var” deriz hepimiz. İnsan bazen uzaklaşıp kendi hayatına dışarıdan bakmak ister, buna ihtiyaç duyar, yapmalıdır bunu da. Kulağımıza gelir hep, “İstifa etmiş, şirketi kapamış, güzelim pozisyonu bırakmış, efendim, köye yerleşmiş, peynir yapmaya başlamış” hikayesi. İç çekerek de dinleriz, ağzımızın suyu akarak da. Doğruya doğru. Kaos dolu hayatımızdan telaşsız bir hayata şöyle bir bakarız, “Acaba?” deriz. Mümkün mü?

İşte dünyanın en “cool” iki insanı olan Serge Gainsbourg ve Jane Birkin’in, bence en az onlar kadar “cool” kızları Charlotte Gainsbourg bile, “Yeter” demiş, güzelim Paris’i terk etmek zorunda hissetmiş kendini. Düşünün, anne babanız enfes insanlar, keyfiniz, işiniz gücünüz yerinde, arkadaş çevreniz “yıkılıyor”, yine de bir anlam bulabilmek için hayatınızda, yaşam alanınızı terk etmek ve bambaşka bir yerlerde yeniden hayat kurabilmek ihtiyacı hissediyorsunuz? “Bu ihtiyacı Charlotte bile hissediyorsa biz ne yapalım?” diye de sormadan geçemedim kendime. Kendisiyle yapılan röportajı bir nefeste okudum. Okurken, “Vay be” dedim içimden. Bakalım anlattıkları size de, “Vay be” dedirtecek mi, merak ediyorum.

Bu ay Serli Gazer Boyacı, davetli olarak gittiği Tiflis Moda Haftası’nı kaleme aldı. Moda haftaları sadece New York, Paris gibi şehirlerde olmuyor artık, alternatif şehirlere de sıçrıyor. Moda dünyası yepyeni insanlar, yepyeni tasarımlarla biraz olsun şenleniyor. Serli oradan gayet de renkli, ilginç bilgilerle geri döndü, okuyun bakalım Tiflis’te neler oluyor?

Moda haftaları demişken, İstanbul Moda Haftası’nın tarihi değişti. 2017’nin Ocak ayında gerçekleşecek. Biz de bu haftanın en güzel günlerinden birini üstleniyoruz. Moda haftasında görücüye çıkacak olan genç tasarımcıları ELLE dergisi olarak sizlere tanıtmak gibi önemli bir görevi üstlendik. Ben moda haftalarının en önemli amaçlarından birinin, özellikle moda evrimini henüz gerçekleştirememiş Türkiye gibi ülkelerde yapılıyorsa, genç isimleri keşfedebilmek ve onlara destek olarak dünya platformuna taşımak olduğunu düşünüyorum. ELLE Introduces New Talents başlığı altında gerçekleşecek bu güzel günde sürprizlerimiz olacak elbet.

Bu ay tasarımlarına, işlerine bayıldığım dört yepyeni ismi dergimize taşıdık. Bu dört genç yeteneğin takibe alınması ve desteklenmesi şart. Geçtiğimiz İFW’da, New Gen defilesi kapsamında koleksiyonlarını sergilemeye hak kazanan İstanbul Moda Akademisi (İMA) mezunu ve yüksek lisans öğrencisi bu dört tasarımcıyı, en sevdiğimiz parçalarıyla görüntüledik.

Gururla sunuyoruz.

Huzurlu, başarılarla dolu bir yeni yıl dilerim hepinize.

Görüşmek üzere,

IŞIN GÖRMÜŞ

  • Arşiv Sayısı : 58
  • Son Sayı : Aralık 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Elle Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016