Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Esquire - Erkek Moda Dergisi
Ana Sayfa > Esquire

Esquire Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Esquire adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Esquire Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Esquire

Erkek Moda Dergisi

Kayıplara Karışmak

EYLÜL’E KADAR, YANİ İŞLERİN NİSPETEN DAHA DA YOĞUNLAŞMAYA BAŞLAYACAĞI VE SENENİN SONUNU SOLUKSUZ GETİRECEĞİMİZ BİR SÜREÇ ÖNCESİ KAYIPLARA KARIŞMAYA NE DERSİNİZ?

Metrekareye düşen insan sayısının ‘hiç’likten hesaplanamadığı huzurlu bir ortamda; gündemsiz, sorunsuz, sorusuz, cevapsız geçirilecek birkaç hafta için tam zamanı değil mi? Bir nevi kayıplara karışmak, güzel olmaz mı?

Bunu yapacağımdan; daha doğrusu ‘yapabileceğimden’ ötürü yazmıyorum bunları. Yapabileceklere olan inancım (belki de onlara karşı hissettiğim negatif duygular) beni buraya not düşmeye zorluyor. Yapın! Çıkın, gidin.

Gerçekten çok isterdim, bir aylığına fişi çekmeyi. Yaptığım iş, buna mani elbet ama inanın, tüm bahaneler arasında küçücük bir yeri kaplıyor. En baştaki sebep ise plansızlığım. Keşke yılın daha en başından Ağustos ayımın kaçış planını kurgulayabilseydim, ama es geçtim. Gerçi bir ayı kurgulamak da bir mesele ama laf aramızda, kesintisiz 15-20 gün bile bana yeterdi.

Şimdi beni bırakın da siz ne durumdasınız? Kayıplara karıştınız mı, yoksa beklemede misiniz?

Asıl canımı yakan, Ewan McGregor’ın kapaktaki fotoğrafı. Ay boyunca, bakıp durdum, o kareye. Çeşit çeşit hayaller kurmama, yüzünden okunan o keyifl i hali vesile oldu. Kayıplara karıştınız, gideceğiniz yere vardınız. Gece yattınız ve güne, işte bu sırıtışla başladınız.

İnanın, güneşin altında yatayım, denizden çıkmayayım gibi bir derdim yok. Zaten onu ara ara yapıyorum. Ama bu, farklı; yoksunuz bir kere, “Aradığınız kişiye şu an ulaşılamıyor.” diyor o tanıdık ses.

Bence, Ağustos’un bu anlamda bir çağrısı var. Kışkırtıcı bir ay. ‘Köprüden önce son çıkış’ gibi. Zaten kendi adıma, ne zaman Eylül olsa, bir şeyleri eksik yapmış, ardımda bir şeyler bırakmış gibi hissederim. Demek ki buymuş, kayıplara karışmayı istemiş ama hiçbir zaman becerememişim.

Becerebilenler arasındaysanız, bir ara elinizi sıkmak, tebrik etmek isterim. Ancak, detaylara çok girmeyin, “Gittim, kayıplara karıştım, döndüm.” deyin yeter. Kıskanırım, nazar değdiririm. Tekrarını yaparken, bir aksilik çıkar falan, aman diyeyim. Biliyorum, sonra ne ahınızı aldığım kalır ne de… Neyse, elinizi sıkayım ben sizin. Uzatmayalım.

Bu ay, içerik anlamında ağırlıkla profillere denk geleceksiniz. Tam da ayaklarınızı uzatıp oturduğunuz yerde elinizden düşürmeden okuyacağınız cinsten profiller, hikâyeler bunlar.

Eylül içinse, hazırlıklarımız çoktan başladı. ‘Big’ ile başlayan yayımlarımız da yolda. Eylül- Kasım arasında kendi tarzımızda kayıplara karışacağız, orası kesin!

Bu arada, atlamayalım; Ağustos, gardıroplarda değişiklik zamanının geldiğini işaret eder. Hazırlıklar başlasın, tüyolar alınsın! Doğru sayfalara geldiğinizde, bu konuda size ne kadar yardımsever olduğumuzu kanıtlayacağız.

Ama şu an, Ağustos’un keyfini çıkarmaya odaklanın. Hiç olmazsa, bol kaçamaklı hafta sonlarınız olsun. Biz de bu konuda elimizden geleni yapacağız.

Umarım!

Görüşmek üzere.

Togan Noyan

  • Arşiv Sayısı : 32
  • Son Sayı : Ağustos 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Esquire Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017