Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Esquire - Erkek Moda Dergisi
Ana Sayfa > Esquire

Esquire Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Esquire adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Esquire Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Esquire

Erkek Moda Dergisi

Susmak Harika Bir Şeymiş

GEÇENLERDE, KENDİMİ ÇOK İYİ HİSSETTİĞİM BİR YERDEYDİM. NEFİS BİR DOĞA VE BAŞ DÖNDÜREN BİR OKSİJENE SAHİP, HER ŞEYDEN ÖNEMLİSİ DE SESSİZLİĞİN O DOYUMSUZ KEYFİNİ ÇIKARABİLDİĞİNİZ ÖZEL BİR MEKÂNDAYDIM. ŞUNU DÜŞÜNDÜM BİR ARA: ŞEHİR HAYATININ KARMAŞASI, ÇENEMİZE DE VURMUŞ. OYSA UZUN UZUN SUSMAK NE HARİKA BİR ŞEYMİŞ.

Bulunduğum yerin sahibinin özel ricası nedeniyle, maalesef rota veremiyorum. Zaten orası tatil yapacağınız, konaklayabileceğiniz bir tesis değil; özel bir mülk. Devasa bir arazi hayal edin. Ormanın tüm güzellikleri bir arada. Her türlü meyve, sebze var. Hem de en organiğinden. Baktığınız her yerde, gözünüze renk olarak sadece toprak ve yeşil tonları denk geliyor. İyisiniz. Aklınızda zerre sorun yok. Zaten ne varsa orada unutuyorsunuz.

Yan yana oturduğum insanlarla çok az konuşuyorum. Daha çok dinliyorum. Gerçi onlar da az konuşuyor. Gariptir, hepimiz bir dala konmuş kuşlar gibi aynı hizada oturuyor ve karşıya doğru bakıyoruz. Ara ara önümüze yiyecekler geliyor. Kavun, karpuz, üzüm, badem, yer fıstığı… Sayamadıklarımla birlikte, her birinin lezzetine sanki yeni tanık oluyorum. Daha önce bunları yememişim gibi. Tuhaf ama lezzetli!

Önümüzden, ara ara insanlar geçiyor. Her biri selam veriyor, atlamıyor. Gülümsüyorlar bir de. Tanıdık geliyor hepsi. Oysa onları ilk defa görüyorum. Samimiyet, böyle bir şey olmalı. Aslında bir iş için bir araya geldik ama desem ki “Arkadaşlar, işi boş verin; anın tadını çıkarıp dönelim.”, kimse itiraz etmez. Okaliptüs ağaçları, hemen sağımızda. Doğal tedavi gibi. Hem ruha hem bedene iyi geliyor, o ağaçlar. Aralarına ilişip yere şöyle uzanmak istiyorsunuz. Gözler, gökyüzüne çevrili. Bir süre sonra ise eminim o gözler kapanacak, rüya safhasına geçilecek. Yapmıyoruz, gerçi yapamıyoruz. Zira işimize odaklanmalıyız. Onu da nasıl yapacaksak? Akşam saatlerinde, sanki az önce önümüze ‘yığılan’ atıştırmalıklara hiç bulaşmamışız gibi, yapılan davete karşılık verip yemek masasına kuruluyoruz. Yiyecekler, yine ‘efsane’. Gram etsiz bir menü… Nefsimize ‘görece’ hakim olup kafi miktarda yemek yiyoruz. Domateslerin, zeytinyağının, mücverin, keşkeğin tadına doyulmuyor. Unutmadan, çayın da hakkını vereyim; hayatımda içtiğim en güzel çaydı! Suyundan mı, içeriğinden mi, yoksa hepsi birden mi bilemem.

Yemek meselesine noktayı koyuyorum. Aklımda, “En kısa sürede böylesine keyifli ve huzurlu bir ortamda yaşamaya ne zaman başlarım?” sorusu var. Umarım, çok uzun sürmez. Kızımın böyle bir ortamda büyümesini o kadar çok isterim ki… Dilediği gibi koşturacağı, şehir hayatına özgü dış etkenlerden uzakta kendisini dinleyebileceği ve içine çektiği havayla huzurla uyuyacağını düşündükçe sabırsızlanıyorum.

Elinizde tuttuğunuz dergiyi tamamlamadan birkaç gün önce, müthiş huzurlu olan ‘o’ yerdeydik. Ekip arkadaşlarımın hemen hepsi (yedi kişi gittik) henüz kendine geliyor. Öylesine etkilenmiştik.

Aslında, onca insanın neden aynı yerde olduğunu ve ne için bir araya geldiğini tahmin etmek zor değil. Zira bu noktada sizlere güvenimiz tam!

Kişisel hedef erim arasında, eğer bir mani olmazsa, mümkün olan en kısa sürede şu an içinde yaşadığımız karmaşa ve kargaşadan kurtulup sakin bir yere kapak atmak var. Hayırlısı.

Bu ay raflarda iki ayrı ‘Esquire’ logolu dergi göreceksiniz. Biri her zamanki aylık yayımımız, diğeri ise özel mi özel olan The Big Watch Book, No.2 adlı dergimiz. Saatler hakkında, yine işin ruhuna sadık kalarak nefis bir dergi hazırladık. Bu dergide, Özge’nin, Mehmet’in ve Samet’in emeği büyük. Gerçekten de ortaya özgün ve özenli bir çalışmanın sonucu olarak harika bir iş çıkarmışlar. Beğeneceğinizi umuyorum.

Görüşmek üzere.

Keyifli okumalar.

Togan Noyan

  • Arşiv Sayısı : 22
  • Son Sayı : Ekim 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Esquire Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016