Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Euronewsport - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Euronewsport

Euronewsport Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Euronewsport adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Euronewsport Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Euronewsport

Sektörel Dergisi

Merhaba…

15 Temmuz darbe kalkışmasıyla karşı karşıya kalan halkımız, tüm dünya tarihine örnek olacak bir davranışla tarihteki yerini aldı. Terörle mücadele döneminde dahi ekonomik gelişmeleri arka plana itmeyen hükümet, bu konudaki kararlılığını 15 Temmuz sonrası da göstermiş oldu. Yaşanan darbe kalkışması sonrası iş dünyasına yatırım yapmaları konusunda cesaretlendiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Merkez Bankası’nın bugün itibariyle 125 milyar dolar rezervi olduğuna dikkat çekerek, ekonomik hedeflerden ayrılmayacaklarının altını çizdi. Böylesine önemli bir süreçten geçerken Rusya ile buzları eriten hükümet, Türkiye ekonomisinde önemli bir yer tutan Rus pazarıyla ilgili hedeflere de ulaşmak için kolları sıvadı.

Cumhurbaşkanının Rusya ziyaretiyle yeniden uzun vadede 100 milyar dolarlık ticaret hedefini belirtirken, Türk Müteahhitlik sektörü de Rusya’da yeni projelere yönelmiş durumda. 2016 yılının ilk 7 ayı içinde toplamda 80.447 milyon dolar ihracat yapmayı başaran ülkemizin en fazla ihracatı gerçekleştirdiği ülkelerden Almanya, İngiltere, İtalya, ABD ve Fransa’da pazar daralmaları nedeniyle sorunlar yaşasa da Rusya ile ilişkilerin düzeltilmesi ve İran pazarındaki beklentilerle yılsonunda bir toparlanma göründüğünün altı çiziliyor.

Uluslararası inşaat sektörünün verilerine göre dünyanın en büyük uluslar arası müteahhitlik listesinde 40 tane firma çıkarmayı başaran ülkemizin, küresel ekonomide belirsizlik yaşandığı bir dönemde dahi büyümeyi başarması hepimizi sevindirdi. 2015 yılından dünyada taahhüt sektörü açısından 500.1 milyar dolarlık bir iş hacminden bahsedilirken, Çin’in %19.3, İspanya’nın %12.3, ABD’nin %9.7, Türkiye’nin ise %4.6’lık bir pay almayı başardığı gözlemlenmektedir. Pazar payındaki artışın memnuniyet verici olduğuna değinen Müteahhitler Birliği Başkan Mithat Yenigün, yurt dışından yeni işler almak için finansman temini konusunda hükümetten destek beklediklerini vurguladı. Gelecek neslimizin övünerek anlatacağı, tarihi bu süreçten geçerken demokrasi şehitlerine Allah’tan rahmet diler, yaşadığımız bu olayın bir daha yaşanmamasını temenni ederek ülkemize ve bölgemize barışın gelmesini diliyoruz.

Saygılarımla

  • Arşiv Sayısı : 21
  • Son Sayı : Eylül-Ekim 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

Euronewsport Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016