Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Euronewsport - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Euronewsport

Euronewsport Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Euronewsport adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Euronewsport Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Euronewsport

Sektörel Dergisi

Merhaba...

Türkiye’nin son yıllarda başarı grafiğini yukarıya taşıyan sektörlerden biri olan savunma sanayi IDEF 2017 fuarına hazırlanıyor. 110 ülkeden katılımın olacağı ve birçok ülkeden heyetin katılacağı fuar, sektörün kendini göstermesi açısından büyük önem taşıyor.

2016 yılında toplam 1 milyar 677 milyon dolar ihracat yapmayı başaran savunma sanayi sektörü, 2023 yılında 25 milyar dolarlık ihracat hedefiyle dünya pazarındaki konumunu yükseltmek istiyor. Bu çerçevede Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nın hazırladığı sektör raporunda sürdürülebilir ve rekabetçi bir savunma sanayi sektörü oluşturmayı arzulandığı belirtiliyor. Öncelikle savunma ve güvenlik sektörünün etkinliğinin arttırılması gerektiğine değinilen raporda, ‘Savunma sanayi ihtiyaçlarının yurtiçinden karşılama oranını tabana yayılmış bir tedarik zinciri oluşumunu arttırmak, ürün tasarımından üretim ve lojistik desteğe uzanan ömür devrinin tamamında etkin rol almasını sağlamak, ihracatın arttırılması için gerekli teşvik düzenini hazırlanarak 2 milyar dolar ihracat ve iç pazarın büyüklüğü ile 8 milyar dolarlık ciro gerçekleştirmek, hazırlanan platform ve sistem projelerinin hayata geçirmek, tasarım ve geliştirme faaliyetlerini destekleyerek test ve sertifikasyon alt yapısını planlamak ve geliştirmek’ şeklinde hedefler belirlendi.

Ülkemizin gelişiminde en önemli faktörün yapılan ihracatta katma değer olduğuna vurgu yapan sektör uzmanları, ‘Bugün toplam sanayi mamullerinin ihracat birim fiyatı 1.78 Dolar, otomotiv sektörünün 6.58 Dolar, elektrik ürünlerinde ise 4.9 Dolar iken, savunma sanayi de bu oranın 27.7 Dolar’dır’ şeklindeki ifadeleri de savunma sanayi sektörünün önemini göstermektedir.

Uluslararası pazarlarda ihracatı arttırmak için ortaklık kurarak bölgede varlığını gösterme modelinin Türkiye’deki sanayicilere büyük avantaj sağladığına değinen sektör uzmanları, yapılan IDEF fuarında platformlarımızı birçok ülke yöneticisine tanıtmanın bu aşamada önemli olduğu ifade ediyor.

İhtiyaç duyduğumuz nitelikli üretimin gerçekleşmesi dileğiyle…

Saygılarımla

  • Arşiv Sayısı : 25
  • Son Sayı : Mayıs-Haziran 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

Euronewsport Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017