Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Euronewsport - Sektörel Dergisi
Ana Sayfa > Euronewsport

Euronewsport Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Euronewsport adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Euronewsport Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Euronewsport

Sektörel Dergisi

BARIŞ İÇİN ENERJİ…

Petrol, doğalgaz gibi enerji kaynaklarının savaş sebebi olduğu dünyamızda, 23. Dünya Enerji Kongresinde ‘Barış için Enerji’ sloganıyla açılış yapan Türkiye, enerjiye ulaşım hakkının bütün gelişimi için gerekli olduğunu dünyaya duyurdu.

Yapılan kongre de önemli mesajlar verilirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, dünya genelinde halen 1,1 milyar insanın elektrikten mahrum olduğunu ve enerji sorunu çözülmeden sağlıktan, beslenmeden ve ısınmadan bahsedilemeyeceğinin altını çizmesi bu konunun önemini bir kez daha göstermiş oldu. Yapılan kongrede konuşma yapan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ise enerji de serbest ticaretten yana olduklarını belirterek adil bir rekabet sistemi olması gerektiğini vurguladı.

Enerji fiyatlarının sürekli düştüğü günümüzde dünya ekonomisi de toparlanmak isterken, artan özel sektör borçluluğu, siyasi belirsizlikler, bankacılık sistemindeki sorunlar ve İngiltere’nin AB’den ayrılma kararı ekonomideki beklenen performansın gerçekleşmesini zorladı. Yaşanan gelişmeler sonrasında IMF’nin 2016 yılı için dünya ekonomisiyle ilgili tahminini %3.1 seviyesine çekerken, Amerika’daki büyüme oranını da %2.2’den, %1.6’ya düşürdü.

Hazırlanan raporda AB ülkeleriyle ilgili halen finansal kriz kaynaklar sorunların aşılamadığına vurgu yapılırken, işsizliğin giderek yükseldiğini ve enflasyon ile ilgili %2’lik hedefin halen altında kalındığı, yatırımların düşük seviyede olduğu ve politik gerilimin artmasıyla birlikte AB’nin geleceğine olan güvenin azaldığına dikkat çekiliyor.

15 Temmuz, Rusya ile yaşanan turizm sorunu, AB’de yaşanan ekonomik sorunlar olmasına rağmen hazırladığı orta vadeli ekonomik planından şaşmayan Türkiye ise 2015 yılında ihracatta 143,8 milyar dolar, ithalatta da 207,2 milyar dolar ile yakaladığı dış ticaret dengesini büyütmek istiyor. Uluslar arası petrol fiyatlarının düşmesiyle birlikte 2016 yılında enerji ithalatını 27,5 milyar dolara indirmeyi hedefleyen ülkemizin, kamu gelirlerini arttırmak, kamu harcamalarında rasyonelleştirmek, yatırım ortamını iyileştirmek ve istihdam piyasasını daha esnek hale getirmeyi amaçlıyor.

İstikrarlı bir şekilde oluşturduğu orta vadeli plan doğrultusunda ekonomiyi büyütmek isteyen iktidar, bu doğrultuda iş adamları ve girişimcilerimize yatırım yapmaları için gerekli çağrıları yaparken, Euronewsport Dergisi olarak bizde ülkemizdeki yatırımların artmasını dilemekteyiz.

Saygılarımla

  • Arşiv Sayısı : 22
  • Son Sayı : Kasım-Aralık 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

Euronewsport Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016