Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Fortune - İş Dünyası Dergisi
Ana Sayfa > Fortune

Fortune Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Fortune adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Fortune Dergisi Emeği Geçenler

ABONE OL

Fortune

İş Dünyası Dergisi

Bir yılı daha geride bırakırken…

Beş yıldır aralık sayımızda “Yılın İş İnsanları”nı seçiyoruz. Listeyi hazırlarken şirketlerin bilanço performansı, yatırımlar, stratejik satın almalar ve kazançlı şirket satışları titizlikle inceleniyor. Şirketlerin sektördeki pazar payı ve etkisi, müşteri tabanı, stratejik girişimler gibi bilanço dışı göstergeler göz önünde bulunduruluyor. Aynı zamanda iş insanlarının topluma yaptığı katkılar, sosyal sorumluluk çalışmaları izleniyor. Yönetim ve kariyer editörümüz Şule Laleli liderliğinde hazırlanan liste, ekonomiye katma değer sağlayan ve başarılı işlere imza atan, yılın en başarılı 20 iş insanını bir araya getiriyor.

Bu yılki birincimiz önceki yıllardan biraz farklı. 2003 yılında Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devralan, bu yıl ocak ayında hayata veda eden Mustafa Koç’u “onursal birinci” olarak listenin başına yerleştirdik. Dünyanın en büyük şirketlerini listeleyen Fortune Global 500’deki yıllardır tek Türk şirketi olan Koç Holding’in bu ve diğer başarılarında Mustafa Koç’un katkısına dikkat çekmek istedik. Saygıyla anıyoruz.

“Yılın İş İnsanları” çalışmamızı hazırlarken bir yandan da 2016 yılına damgasını vuran bir başka isimle özel söyleşi gerçekleştirdik: Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Zeljko Obradovic. Başarılı liderlik ve uyumlu ekip çalışması konusunda iş dünyasına şapka çıkarttıran bir isim…

Bir anlamda “egoların oyunu” olan basketbolda, hiçbir egonun takımın üstüne çıkmamasını sağlama konusunda onun eline su dökebilen kimse yok. Her biri lider özellikleri taşıyan oyuncuları tek bir organizma gibi örgütleyip başarı elde etme konusunda da… 2015 yılında takımını “Final Four”a, 2016 yılında finale taşıyan ve şampiyonluğu kılpayıyla kaçıran Obradovic’i “renklerinden” bağımsız olarak herkes alkışladı. Avrupa basketbolunun tartışmasız bir numaralı koçu olan Obradovic’in fikir ve uygulamalarının iş dünyası için de ilham verici olduğunu düşünüyoruz.

Yılın son ayına girerken tüm okurlarımıza mutlu bir yeni yıl diliyoruz.

  • Arşiv Sayısı : 22
  • Son Sayı : Aralık 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

Fortune Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016