Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
GM - Turizm Otelcilik Dergisi
Ana Sayfa > GM

GM Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj GM adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

GM Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

GM

Turizm Otelcilik Dergisi

GM'İN 100'Ü

GM, yüzünü ilk kez Kemer’de Mirage Park Resort’un kongre merkezinde gösterdi sizlere. Çok heyecanlıydık tabii, yeni doğan saflığındaki sayfalarını sizler çevirdikçe GM’in, yüzünüze yansıyan satırların etkilerini arardım mimiklerinizde. Beğendiniz mi, hayret mi ettiniz, gözlerinizi mi kıstınız, başınızı mı kaşıdınız, gözlüğünüzün üstünden mi baktınız, bir GM’i bir bizi mi süzdünüz, kalabalıktaki kocaman sessizliğimde hepsini gördüm. Ve hepiniz gülümsediniz..... Sonra sanki hepiniz aynı şekilde, aynı anda tebrik ettiniz. Triatlonda madalya, hem de altın olanından kazanmış gibi hissettim kendimi o an. Görseydiniz bizdeki zafer sarhoşluğunu hiç ölmeyeceğimizi düşünürdünüz.

Aradan 12 yıl geçmiş ve 100. sayı olmasına rağmen bende her sayıda aynı hisler devşirir. Nerde görsem bir GM, incelerim okurunu. Nasıl okuyor, neyi okuyor anlamaya çalışırım. Hatta inanmazsınız, bir gün havalimanında, elinde GM olan bir okurumuzu görüp onu check-in’den boarding’e kadar takip etmiştim. Çocuğunu emanet etmiş biri gibi. Komik olan bu hallerimi geçen zaman içerisinde biraz dizginlemeyi öğrendim tabii, ama yine de bakarım, o yüzden bir yerlerde elinizde ve ya masanızda GM ile karşılaşırsak çaktırmamaya çalıştığım bakışlarımı mazur görün, ama GM’e de gözünüz gibi bakın, koruyun kollayın, bebeğimiz o bizim.

İdealist bir turizmci ve otelci iken hobi niyetinde başladığım dergiciliğimin bir aşamasında, tavsiye edildiğim anlı şanlı bir otelin, patronuyla genel müdürlük pozisyonu için gittiğim iş görüşmesinde, konuşmamızın bir bölümünde açılan bir konu üzerine kendileri, ne yaptığını anlamaya çalıştığım esnada, yöneticilik ve aile şirketleriyle ilgili açılan konuya dair birşey okuduğunu söyleyerek dolabının rafından özenle istiflenmişlerin arasından bilinçli olarak birbirinin aynı olan dergilerinden bir tanesini masaya çıkararak etiketlemiş olduğu bir sayfayı açtı.

Bir paragrafını okurken, gözlerime inanamadım, okuduğu GM’di. O an ki duygularımı anlatmam mümkün değil, inanılmazdı. Gittiğim bir iş görüşmesinde bana benim yayınladığım dergi ile mulakat yapılıyordu… Otelin genç patronu paragrafı okudu ve GM’i överek, mutlaka profesyonel turizmci olarak benim de takip etmem gerektiğini belirterek, konuya dair fikrimi almak istedi. Kendisini cevaplarken editör sayfası açıldı ve kendisi bir resme, bir bana birkaç defa baktıktan sonra, “Ama bu sensin” derken dondu sanki ...

Büyük mutluluk hissettim tabii, ama biraz da utandım sanki. Sonrasında yıllardır tanışan iki arkadaş gibi devam ettik fikir paylaşımımıza. İş görüşmesinden çıkmıştı artık konuşmamız, bir başka hal almıştı. “Hazır seni bulmuşken şunu da bunu da danışayım sana” derken arkadaş olduk, halen de devam eder bu özel arkadaşlığımız. Tabii orada amaç ve yöntem birbirine girdiğinden ve bu gelişmeyi bir işaret olarak kabul ettiğimden genel müdürlük görevini üstlenmedim, ama iyi bir arkadaş kazanmış oldum.

Umarım, siz de GM ile kendinize bir dost, bir arkadaş ve bir sırdaş kazanmışsınızdır... Ve dilerim bu sırdaşlığımız bir ömür boyu sürer, hatta çocuklarımız da bu sırdaşlığı baba dostu olarak devam ettirir. Buradan Gm’e emeği geçenlere saygılarımı sunarım.

Nice 100’lere…

Keyifle okuyun

Selçuk Meral

  • Arşiv Sayısı : 77
  • Son Sayı : Eylül 2016
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : Aylık

GM Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2016