Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Gündem Avrasya - Haber Aktüel Dergisi
Ana Sayfa > Gündem Avrasya

Gündem Avrasya Dergisi Mesaj Gönderin

LütfenDikkat! Buradan göndereceğiniz mesaj Gündem Avrasya adlı yayının yetkilisine gönderilecektir. Göndereceğiniz mesajın doğru adrese gitmeme ihtimalini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Gündem Avrasya Dergisi Emeği Geçenler

HEMEN OKU

Gündem Avrasya

Haber Aktüel Dergisi

Değerli Dostlar,

24 Kasım 2015’te Rus uçağının düşürülmesi, Türk-Rus ilişkileri tarihindeki en ciddi krizi olarak tarih sayfaları arasındaki yerini almıştı. Krizin hızlı bir şekilde tırmanmasını müteakip, normalleşme dönemi ve iki ülke arasındaki ilişkileri tekrar eski düzeyine çıkarma çalışmaları biraz yavaş da olsa ilerlemeye devam ediyor. Türkiye ve Rusya uçak kriziyle sekteye uğrayan üst düzey siyasi diyalog kanallarını genişletmeye devam ederken, bu alanda önemli bir etkinlik de Eurasian House tarafından, siyaset, diplomasi, bürokrasi, akademi ve medyanın yoğun ilgisine sahne olan Eurasian Talks Moskova paneli ile gerçekleştirildi. Eurasian Talks paneller dizisinin ikincisi olan “Türk-Rus İlişkilerine Ekonomik Bakış” başlıklı oturumda geçmişten günümüze Türk-Rus ilişkilerinin Enerji, İnşaat ve Finans alanlarında geldiği noktaları ele aldık. Türk-Rus İlişkileri’nde önemli bir kilometre taşı olma yolunda ilerleyen Eurasian Talks paneller dizisinin Moskova oturumuna bu sayımızın kapak dosyasında sizler için özel ve geniş bir yer ayırdık.

Avrasya coğrafyasının iki önemli aktörü olan Türkiye ve Rusya siyasi, ekonomik ve sosyal ilişkilerde kısa sürede büyük yol kat etti. Tam da iki ülkenin Suriye'de yakınlaştığı bir dönemde bu ilişkileri dinamitlemeyi hedefleyen bir terör eylemine şahit olduk. Rusya’nın Türkiye Büyükelçisi Andrey Karlov, menfur bir sukiast sonucunda Ankara’da hayatını kaybetti. Büyükelçi Karlov, görevi boyunca Türkiye ve Rusya arasında, birçok alanda ilişkilerin geliştirilmesi için çeşitli çalışmalar yürüten ve Türk-Rus ilişkilerindeki krizin aşılması için elinden gelen her şeyi yapan önemli bir diplomatik aktördü. Rusya Federasyonu tarafından kendisine “Rusya Kahramanı” nişanı tevdi edilen bu önemli aktörün değerli hatırasını biz de bir kez daha yâd edebilmek adına sizlerle birlikte Andrey Karlov’un hayatına yolculuk yapacağımız bir portre dosyası hazırladık.

Bu sayımızda gezi sayfalarımız sizleri, içerisinde barındırdığı kültürel çeşitliliği ve farklı güzellikleri çarpıcı bir şekilde gözler önüne seren, adeta tarihin bir yansıması olan Vyborg şehrine götürüyor.

Yine her sayımızda olduğu gibi bu sayımızda da; Bir Zamanlar ve Öneri sayfalarımızda birbirinden önemli başlıkları sizlerle paylaşmaya çalıştık.

Gelecek sayımızda tekrar görüşmek dileğiyle, şimdiden hepinize keyifli okumalar diliyorum!

Hayreddin Aydınbaş
Guru Medya Yayın Grubu Medya Grup Başkanı

  • Arşiv Sayısı : 13
  • Son Sayı : Ocak-Şubat 2017
  • Yayın Türü : E-Dergi
  • Yayın Süresi : 2 Aylık

Gündem Avrasya Dergisi Tüm Sayıları

ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017