Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

10 Adımda Bilgisayarınızın Güvenliğini Artırın

Banka bilgilerinizden en değerli fotoğraflarınıza kadar tüm hayatını bilgisayarınızda saklı. Onun güvenliğini sağlamanız şart. İşte onun için 10 adımda bilgisayarınızın güvenliğini arttırma yöntemi...
10 Adımda Bilgisayarınızın Güvenliğini Artırın
1 Bilgisayarınızı Aşılayın

Bilgisayar virüsleri bilgisayarınızın içine sızmaya çalışan kötü huylu kodlardır. Uygun ortamı bulduklarında karanlık işlere girişmeye başlayacaklardır. Bu da, virüslerin geliştiricilerine para kazandıracak tüm değerli bilgilerinizin çalınması anlamına gelir. Virüsler; parolaları, banka bilgilerini ve web sitelerinin kimlik bilgilerini çekip alabilirler. Güvenliğinizi sağlamanın ilk adımı, iyi bir antivirüs programı yüklemek olacaktır: Norto ve Kaspersky gibi firmaların güvenlik yazılımlarını satın alabilir veya Microsoft Security Essentials’i ücretsiz olarak http://git.pcnet.com.tr/mse adresinden indirebilirsiniz. AVG Antivirüs Free 2012 de ayrı bir seçenek olarak http:// free.avg.com adresinden indirilebilir.

2 Güvenlik Duvarınızı Kontrol Edin

Güvenlik duvarı, bir tür filtre gibi çalışan, internetten gelen ve gönderilen verileri kontrol eden bir yazılımdır. Göndermemesi gereken verileri aktaran programları tespit eder ve internet üzerinden bilgisayarınıza izinsi girmeye çalışan kişileri engeller. Windows’un içindeki güvenlik duvarının açık olması ve doğru şekilde çalışıyor olması gerekir. Sizinkini kontrol etmek için “Başlat” düğmesine tıklayın ve ardında “Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Güvenlik duvarı durumu denetle” yolunu takip edin. Durum ibaresi “Açık” olmalıdır.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017