Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

10. Bodrum Uluslararası Bale Festivali 2012

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğünce düzenlenen “Bodrum Uluslararası Bale Festivali” 15 Ağustos’ta, Devlet Opera ve Balesi’nin “İstanbul Mozaik” adlı gösterisiyle başlayacak.
10. Bodrum Uluslararası Bale Festivali 2012
Bodrum Belediyesinin ev sahipliğinde ve destekleriyle tarihi Bodrum Kalesi’nde yapılacak festivalde, dünyaca ünlü bale ve dans repertuvarının en güzel örnekleri ve Türk bale sanatının özgün yapıtları sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

15 Ağustos’ta başlayacak 10.Bodrum Uluslararası Bale Festivali’nin açılış temsilini İstanbul Devlet Opera ve Balesi, “İstanbul Mozaik” adlı eser ile yapacak. Üç bölümden oluşan eserde U. Scholz, P. De Bana, J. Martinez’in koreografileriyle “Mi Favorita”, “Creatures” ve “2.Sefoni” adlı eserler seyircisiyle buluşacak. 18 Ağustos’ta festivalde sahne alacak St. Petersburg Boris Eifman Devlet Bale Topluluğu, tüm dünyada seçkin repertuvarları ve gösterdikleri olağanüstü performans ile tanınıyor. “Ben, Don Kişot” adlı eseri koreograf Boris Eifman sahneye koyuyor. Almanya’dan festivale konuk olan Mecklenburg Schwerin Devlet Bale Topluluğu, Akdeniz kızı Carmen’i seyirciyle buluşturacak. Yaptığı modern koreografilerle de tanınan dünyaca ünlü koreograf Young Soon Hue tarafından sahneye konulacak eser, 21 ve 22 Ağustos’ta sahnelenecek.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017