Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

10 Soruda ‘4+4+4 Sistemi’

Son günlerde gündemi en fazla meşgul eden konulardan biri, Türkiye’deki zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran yasal düzenleme oldu. Kamuoyunda “4+4+4 sistemi” olarak bilinen yeni yasa, eğitim süresini 12 yıla çıkarıyor.
10 Soruda ‘4+4+4 Sistemi’
Son günlerde gündemi en fazla meşgul eden konulardan biri, Türkiye’deki zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran yasal düzenleme oldu. Kamuoyunda “4+4+4 sistemi” olarak bilinen yeni yasa, eğitim süresini 12 yıla çıkarmakla kalmıyor, uzun süredir kesintisiz olan ilköğretimi de kademeli hale getiriyor. Liseye geçiş sınavlarının kaldırılması ve ilköğretimin 1 yıl erkene alınması ise yeni sistemin en çok tartışılan noktaları.

Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, yeni sistemin neler getireceğini, ortaya çıkabilecek sorunları, yapılan değişikliklerin özel eğitim sektörüne etkilerini ve yeni sistemle ilgili merak edilenleri yanıtladı.

Haberin tamamı için tıklayınız...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017