Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

100 Yıllık Paketin Açılmasına 2 Saat Kaldı!

100 yıl önce mühürlenen ve Norveç’te bir müzeye bırakılan gizemli paket, Türkiye saati ile 18.00'de açılacak.
100 Yıllık Paketin Açılmasına 2 Saat Kaldı!
Johan Nygard tarafından 26 Ağustos 1912 tarihinde dönemim belediye başkanına teslim edilen paket bugün açılıyor. Gizemli paketin içinden o yıllara ait politik bir skandalla ilgili notların çıkabileceği düşünülüyor. Tüm dünyanın merakla açılmasını beklediği paketin üzerinde "100 yıl sonra açılması" gerektiğine dair bir not bulunuyor.

Norveç’in Gudbrandsdal bölgesindeki çeşitli müzelerde muhafaza edilen paketin 3.1 kilogram ağırlığında olduğu bildirildi. Paketin saklandığı müzelerden birinde görev yapan Kjell Voldheim, “İçinde ne olduğunu biz de çok merak ediyoruz. Çok heyecanlıyız. İçinden tarihi belgeler ve 1912’de Titanik ile birlikte batan dev elmas da çıkabilir.”dedi.

Tam 100 yıllık yolculuğunu tamamlayan ve tüm dünyanın ilgilendiği mektup bugün Türkiye saati ile 18.00'de açılacak. VGTV sitesinin pakedin açılışını canlı yayınlayacağı duyurulurken, içeriği herkes tarafından merak ediliyor.

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017