Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

2012'de Dikey Bahçeler Boy Gösterecek

Git gide beton yapılara teslim olan şehirler, yeşile olan ihtiyaçlarını alternatif çözümlerle gidermeye çalışıyor. Bu noktada devreye peyzaj mimarisi giriyor. Tıpkı iç dekorasyon trendleri gibi peyzaj mimarisi ide ihtiyaçlara paralel gelişiyor ve 2012 balkonları dikey bahçeler olarak boy gösteriyor.
2012'de Dikey Bahçeler Boy Gösterecek
GC Mimarlık Kurucusu Mimar ve Peyzaj Mimarı Şebnem Gürcün, 2012 yılında peyzaj mimarisinde son dönemde ortaya çıkan çatı ve ara kat terasların hakimiyetini koruyacağını belirtiyor. Şebnem Gürcün 2012 yılının ana trendinin ise, yatay bahçenin yanı sıra dikey bahçelerin de ortaya çıkması olduğunu söylüyor.

Şebnem Gürcün, “Peyzaj mimarisi projeleri çoğunlukla uygulananın aksine, bitkisel ve yapısal peyzajı projelerini kapsar. Yani bir alanı tasarlarken sert zeminleri, yürüme yollarını, otopark ve taşıt yollarını, buraların arasına yerleştirilecek bitkileri ve ekolojik dengeyi peyzaj mimarisi ile kurmak gereklidir.” diyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017