Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

2013’te Dijital Pazarlamayı Neler Bekliyor?

Teknolojideki gelişmeler ve detaylı kullanıcı datasına erişim pazarlamacılara yepyeni fırsatlar doğuruyor, aynı zamanda da yeni zorluklar. Tüketici her platformda, her ekranda, giderek daha talepkar. İşte 2013 yılında dijital pazarlama iletişimini etkisi altına alacak trendler…
2013’te Dijital Pazarlamayı Neler Bekliyor?
Televizyon kutudan çıkıp sosyalleşecek

Televizyon bizim çocukluğumuzdaki gibi değil, çoktan büyüdü, oturma odasından çıktı ve sosyal intraksiyonla zenginleşip “salt içerik” haline dönüştü, sonunda da “sosyal tv”yi doğurdu. Sosyal TV’nin arkasındaki fikir, TV etrafında dönen sosyal sohbeti takip edip filtreleyip sunmaktan ibaret. Clicker, Get Glue, Miso, Philo, Tv.com Relay, Tuner Fish, yap.tv, Zeebox… Bunlar sosyal TV aplikasyonlarından bazılar. Nielsen’in Amerika’da Ekim 2011 tarihinde yaptığı araştırmaya göre, tablet sahiplerinin yüzde 88’i, akıllı telefon sahiplerinin yüzde 86’sı TV karşısındayken aynı zamanda sosyal medyadalar. Nielsen, ekran karşısında sürekli tweet yazan, post giren bu yeni tip izleyiciyi araştırınca sosyal medyadaki “buzz” ile TV raytingleri arasında pozitif bir korelasyon buldu: Sosyal medyada bir TV programı ile iligili “buzz”da yüzde 9’luk bir artış rayting’lerdeki yüzde 1 artışa denk düşüyor.

Buzdolabı akıllanacak

Buzdolabımızın bize sütün bittiğini haber vereceği, şehir dışından evimize dönerken tek bir cihazla internetten hava durumuna bakıp klimayı ya da kaloriferi uzaktan açabileceğimiz, evimizin tatile çıktığımızı anlayıp, sigortaları otomatik kapatacağı, saksıların sulamamız için bize SMS atacakları yıl 2013 gibi görünüyor. Teknoloji o düzeyde ve en önemlisi erişilebilir. Arabanız neredeyse kendi kendini park etmiyor mu?

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017