Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

2013’ün Dijital Trendleri Neler?

2012 yılında mobil başta olmak üzere sosyal medya ve e-ticaret gibi alanlarda önemli gelişmelere tanık olduk. Beklentiler öyle gösteriyor ki 2013 yılında bir önceki yıla göre çok daha renkli gelişmelere şahit oluyoruz. Özellikle cihaz ve içerik yönetimi tarafında ciddi bir hareketlenmenin öngörüldüğü yeni yılda hayatımızı etkileyecek 20 dijital trendi sizler için derledik.
2013’ün Dijital Trendleri Neler?
Sadece belirli bir kitleye hitap eden sosyal ağların hayatımıza girişi bundan 3 yıl önce Instagram sayesinde olmuştu aslında. Çektiğimiz fotoğrafları farklı filtrelerle düzenleme ve paylaşmamıza imkan tanıyan bu basit uygulama, sadece iPhone kullanıcılarına hitap etmesine rağmen kısa zamanda önemli bir kullanıcı sayısına ulaştı. Geçtiğimiz yıl ise Pinterest ve Fancy sosyal medyaya damgasını vuran iki paylaşım platformu oldu. Benzer şekilde Path de, kullanıcıların sadece “çekirdek” çevresiyle iletişim kurması ve sosyalleşmesini sağlamasıyla, sosyal medyanın keşmekeşinden sıkılanlara ilaç gibi gelmişti.

Bugün geldiğimiz noktada saydığımız platformlardan bazıları ilk günkü popülaritesini yitirmiş, bazıları ise yükselişine hızla devam ediyor olsa da, tümü geleceğin sosyal medyasına yönelik önemli bir iç görüyü gözlerimizin önüne seriyorlar. Evet hepimiz Facebook, Twitter ya da LinkedIn gibi sosyal ağlarda tanıdığımız tanımadığımız yüzlerce kişiyle sosyalleşsek de, önümüzdeki dönemde benzer ilgi alanlarına sahip olduğumuz, herhangi bir alanda bize fayda sağlayan ve o kadar da sosyal olmayan sosyal ağlara taşınacağız gibi görünüyor.

Haberin tamamı için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017