Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

2020 Yılında İnternete Bağlı Cihaz Sayısı 24 Milyar Olacak!

Qualcomm’un bu yıl Berlin’de organize ettiği IQ 2012 etkinliğinde geleceğin teknolojileri gözler önüne serildi. 2020 yılında internete bağlı toplam cihaz sayısının 24 milyarı aşacağı söylenirken, her şeyin birbirine akıllı bir şekilde bağlı olduğu mobil dönemin detayları anlatıldı.
2020 Yılında İnternete Bağlı Cihaz Sayısı 24 Milyar Olacak!
İnternet hayatımızın artık vazgeçilmez bir parçası. Gelecek her şeyin birbirine bağlı olduğu bir döneme gidiyor. Mobil platform tarihin en büyük teknoloji platformu haline geliyor.

Dünyanın en büyük akıllı telefon işlemci üreticisi Oualcomm’ın bu yıl Berlin’de organize ettiği IQ etkinliğe, işte bu platformdaki gelişmeler damgasını vurdu. Tüm gün boyunca süren etkinliklerde yeni teknolojiler tanıtıldı. Özellikle Qualcomm Başkanı ve CEO’su Steve Mollenkopf’un sunumu, mobil dünyanın nereye geldiğini ve geleceği anlatan verilerle doluydu.

Patlama yaşanacak

2011’de internete bağlı toplam cihaz sayısı 9 milyardı. İnternete bağlı mobil cihazların sayısı ise 6 milyardı. 2020 yılında internete bağlı toplam cihaz sayısı 24 milyarı aşacak. Aynı şekilde mobil cihaz sayısı ise 12 milyarı bulacak. 2020 yılında mobil şebeke operatörlerinin sahip olacağı iş fırsatının 1.2 trilyon dolar olması bekleniyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017