Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

2030 Yılında Mesleğiniz Ne Olacak?

Gelecek tahminleri iş dünyasının baştan aşağıya yenileceğini gösterirken, bu yenilenmeden meslekler de payına düşeni alıyor. Dijital geleceğin önemli ipuçlarını veren, belki bize bazıları farklı gelen bu yeni meslekler ve uğraş alanları hiç de hayal değil.
2030 Yılında Mesleğiniz Ne Olacak?
Vücut Parçası Üreticisi

Geleceğinin en dikkat çekici iş alanlarından biri sağlık olacak. Gelişen imkanlar sağlık hizmetlerinin daha da ön plana çıkmasına neden oluyor. Kaybedilen vücut parçalarının yerine biyonik parçalar yapılıyor. İki bacağını kaybeden atlet Oscar Pistorious’un Londra 2012 Olimpiyatlarında biyonik bacaklarıyla koşu yarışmasına katılması bu alanda sağlanan ilerlemenin temel göstergelerinden biri. 2030 yılına kadar insan vücudunun çeşitli parçalarının yerine yüksek performanslı robotik organların yapılması ciddi bir meslek haline gelecek.

Nano Sağlıkçı

Nanoteknoloji hayatın her alanına etki eden bir teknoloji haline alıyor. Gelecekte de nano teknolojinin ilerlemesi devam edecek. Gelecekte nanoteknolojinin daha da sık kullanılacağı alanların başında kişisel sağlık ve bakım geliyor. Özellikle nano-sağlıkçılar, sağlık alanında gelişen nanoteknolojik çözümlerle ilgili hastalarını yönlendirecek. Bu tip sağlık çözümlerinin yerini aldıkça nano-sağlıkçıların da etkisi artacak.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017