Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

21 Aralık Kıyameti Nasıl Pazarlandı?

“Yıkılmadık ayaktayız 21 Aralık’tan sonra da buradayız…” diyen markalar Kıyamet Günü’ne yönelik yaptığı pazarlama çalışmaları ile dikkat çekti. Medya kanalları ise Kasım ayında Mayalar’ı manşetine taşıyarak ülke gündemini mistik bir boyuta taşıdı. İşte “Kıyamet Pazarlaması”…
21 Aralık Kıyameti Nasıl Pazarlandı?
Her geçen gün Türkiye’de pazarlama iletişiminin sesi daha da gür çıkar oldu. Çünkü kreatifler artık özel günlere yönelik klişe çalışmaları bir kenara koyup yeni yeni özel günler keşfediyor. İşte bunlardan biri de Mayalar’ın “Kıyamet Günü” dediği 21 Aralık’tı. Bu kapitalist sistemin bir oyunu mudur, liberalizmin bir sonucu mudur bilinmez ama biz Türkler kıyameti bile bir pazarlama aracı haline getirmekten geri durmadık. Kimi, durumu “toplum yaşamında her gün kıyamet kopuyor” diyerek eleştirilirken kimileri ise Mayalar’ın bu mistik takvimini, içindeki Şirince hikayesini, oldukça etkili bir pazarlama mecrasına dönüştürdü.

Peki, bir kesimin “ha koptu ha kopacak” dediği 21 Aralık 2012 günü; hangi markaların gündemindeydi? Peki ya basın tüm dünyanın gündeminde olan “Kıyamet Günü”nü nasıl bir strateji ile servis etti? Dilerseniz önce neler yaşandığına bir bakalım.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017