Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

21 Aralık’ta Kıyamet Kopacak Mı?

Maya Takvimi’nin sayfalarının bitmesiyle başlayan kıyamet senaryoları 21 Aralık’ı gösteriyor. Bu güne sayılı günler kala hazır konu herkesin gündemindeyken biz de konuyu yeniden inceledik.
21 Aralık’ta Kıyamet Kopacak Mı?

Maya Kıyameti

Bilim insanlarının açıklamalarına rağmen, dünyanın dört bir yanındaki insanları 21 Aralık’ta yaşanacağı söylenen kıyamet korkusu sarmış durumda. Çin’den Orta Amerika ülkelerine kadar kıyamet hazırlıkları yapılıyor, ayinler düzenleniyor. Peki ama bu korkunun sebebi ne? Bütün dünyanın inandığı 21 Aralık kıyamet günü iddiası nereden çıktı? O gün bizi ne bekliyor? Öncelikle takvim hakkında genel bir bilgi vermek gerek. Mayalar, Haab takvimini ‘baktun’ adını verdikleri 394,26 yıllık bölümlere ayırmış. Baktunlar da, dünya gezegeninin sonunun 21 Aralık 2012’de geleceğini öngörüyor. Bu tarihte, 13’üncğ baktun tamamlanırken, Dünya Beşinci Güneş Çağı’ndan Altıncı Güneş Çağı’na girecek. Bu çağ da insanlığın ‘altın çağı’ olacak. Bilinç olarak insanoğlu en üst seviyeye çıkacak.

Marduk nedir?

Maya kehanetlerine göre insanoğlu altın çağına girmeden önce bir felaketin eşiğinden geçecek. İşte o felaket de takvimin bittiği gün olan 21 Aralık’ta gerçekleşecek. Bu noktada devreye Sümeler’in Marduk gezegeni giriyor. Nam-ı diğer Niburu gezegeni… O gün Niburu, Jüpiter ile Mars arasına girecek ve Güneş Sistemi’ndeki dengeleri devasa çekim gücüyle alt üst edevcek.

3 gün, 3 gece karanlık

Kıyamet kehanetinin bu kadar yoğun bir şekilde konuşulmasının bir nedeni de Japonya Prensesi Kaoru Nakamura. Kehaneti dile getiren bir prenses olunca, haliyle konu ciddiye alındı. Prensesin 2012 yılı başında, hayli ciddi bir konferansta dile getirdiği kehanet konuşması şöyle: “21 Aralık günü büyük bir dönüşüm olacak. Güneş kaybolacak, üç gün boyunca gökyüzündeki yıldızları dahi göremeyeceğiz. Bütün yaşam duracak. 22 Aralık’ta dünya beşinci boyuta geçerken, Nuru adlı bir yerde olacağız. Üç gün üç geve karanlık olacak.” Prenses’in iddiasına göre önde gelen liderler bu olayı biliyor. Kendileri için özel sığınaklar hazırlatmışlar haldeler. Gidecekleri ülkeleri bile belirlemişler…

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017