Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

23. Dünya Enerji Kongresi İstanbul’da Yapılacak

Türkiye 12. Enerji Kongresi ve Sergisi’nde konuşan Dünya Enerji Konseyi Türkiye Milli Komitesi Başkanı Süreyya Yücel Özden, Dünya Enerji Konseyi’nin üç yılda bir düzenlediği kongrenin 2016’daki ev sahipliğini yapma hakkını İstanbul’un kazandığını söyledi.
23. Dünya Enerji Kongresi İstanbul’da Yapılacak
Türkiye 12.Enerji Kongresi ve Sergisi 14-16 Kasım tarihleri arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapıldı. 12 oturumun gerçekleştirildiği, 56 bildirinin sunulduğu ve 18 panelistin konuştuğu kongrede, dünya ve Türkiye enerji sektöründeki son gelişmeler masaya yatırıldı.

Kongrenin açılışında konuşan Dünya Enerji Konseyi Türk Milli Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı Süreyya Yücel Özden, dünyada 2 milyar insanın elektrikten yoksun yaşadığını söyledi. Enerji tüketimine ilişkin yapılan araştırmalara göre Hindistan’ın bugünkü elektrik tüketiminin Amerika Birleşik Devletleri’nin 1947 yılındaki tüketimine eşit olduğunu vurgulayan Özde, “Yine yapılan araştırmalar göre ABD, enerji piyasasında çok etkin bir oyuncu hale gelecek ve Rusya’yı da etkileyecek. Bu konuda yapılan araştırmalar açık olması ve tabloyu herkesin görmesine karşın Brüksel’deki gençler artık ev ödevlerini bilgisayardan yapıyor. Sosyal paylaşma sitelerine bağımlılık artıyor. Dolayısıyla Türkiye’nin enerji talebi de gittikçe artıyor. Bu açığın kapatılması için mutlaka bir toplumsal seferberliğe ihtiyaç var. Buna sanayicisi de öğrencisi de ev hanımı da dahil olmak zorunda” diye konuştu.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017