Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

2B Yasası Neler Kazandıracak?

Orman vasfını yitirmiş orman arazilerinin hazineye devri ile hak sahiplerine satışını öngören 2B yasası meclisten geçtikten sonra da sorgulanmaya devam ediliyor…
2B Yasası Neler Kazandıracak?
Orman vasfını yitirmiş orman arazilerinin hazineye devri ile hak sahiplerine satışını öngören 2B yasası meclisten geçtikten sonra da sorgulanmaya devam ediliyor. Yetkililer Türkiye’deki ormanlık bir bölgede bulunmasına rağmen zamanla orman özelliklerini yitirmiş dağılımın toplam 473 bin 419 hektar 2B arazisi olduğunu belirtiyorlar. Uygulamadan yararlanılacak yerler arasında ilk sırayı 45 bin 548 hektarla Antalya, onu 39 bin 287 hektarla Mersin izliyor. Balıkesir’de 34 bin 887, Ankara’da 31 bin 706, Muğla’da 29 bin 138, İstanbul’da 18 bin 233, İzmir’de de 14 bin 772 hektar arazi bu kapsamda yer alıyor. Eskişehir, Kırklareli, Tekirdağ, Manisa ile Samsun ve Bursa gibi şehirler de kapsam içinde.

Yetkililer dönüşü mümkün olmayan arazilerin ekonomiye kazandırılmasının ana hedef olduğunu belirtirken mevcutta herhangi bir tapusu veya imar durumu olmayan arazilerin yasal hale getirildiğinin, daha önce işgalden veya zilliyetten dolayı bu araziler üzerinde tasarrufta bulunan kişi ve kurumların yasadan sonra bu arazilerin tapulu sahipleri olacaklarının altını çizmekteler.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017