Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

360 Derece Dönen Ev

Tiyatro festivalinin en aşırtıcı oyunlarından biri olan çok renkli gösteri “Hans ya da Heiri”, İsviçre Tasarım Ödülü olan sahne düzeniyle dikkat çekiyor.
360 Derece Dönen Ev
İstanbul Tiyatro Festivali’nde bu yılki sürprizlerden biri de sahne düzeniyle “İsviçre Tasarım Ödülü"nü alan “Hans ya da Heiri” adlı oyun. İsviçreli Martin Zimmermann ve Dimitri de Perrot ikilisinin sahneye koyduğu, tiyatrodan dansa, sirkten müziğe uzanan gösterinin en dikkat çekici yanı da ödülü getiren 360 derece dönen sahnesi. İnsanların birbirlerine benzemesinin yarattığı sıkıntıyı ve kıstırılmışlık hissinin ele aldığı sözsüz oyunda 4 ayrı odadan oluşan ev, gösteri boyunca dansçılarla bazen zemin bazen tavan olacak. Zimmerman’ın da dahil olduğu yedi sanatçının sahne aldığı oyunda, hareketler, beden dili, objeler, farklı tınılar, canlı müzik ve seslerle bir araya toplanmış birbirinden farklı insanların aynı olaydan tat almasının keyfi yansıtılıyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017