Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

4. Nesil Haberleşme Teknolojisi: LTE

LTE teknolojisi ile hem devasa baz istasyonlarına gerek kalmıyor, hem de sinyal azaldıkça yaşanan hız problemi ortadan kalkıyor.
4. Nesil Haberleşme Teknolojisi: LTE
LTE, 3N’ye göre 6 kat hızlı cevap verebilme özelliğine sahip. Bu sayede, gerçek zamanlı uygulamaları sorunsuz olarak kullanmamıza olanak tanıyor. Bu sonra derece hızlı olan şebeke, sadece indirme hızı ile değil haberleşmede de dünyanın neresinde olursanız olun, herhangi bir gecikme yaşamamanız sağlıyor. Elbette bunun için gerekli yatırımların yapılması şart. Bu sebep ile Türkiye gibi birçok ülke için hemen geçilemeyecek bir teknoloji.

Türkiye’nin LTE’den yararlanabilmesi, operatörlerin ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun çalışmaları sayesinde olabilecek. Türkiye 3N’ye geçmekte biraz gecikmişti; fakat 4N’ye geçişte böyle bir gecikmenin yaşanmayacağı söyleniyor. İşte Türkiye’nin ve dünyanın gözünün üstünde olduğu bu teknolojinin kalbi Haziran’da İstanbul’da düzenlenen LTE Forum 2012’de attı.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017