Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

5 Günde Yapı Ruhsatı Verilecek

Yakın alanlar içerisinde ruhsata tabi olan herhangi bir yapının inşaatına başlayabilmesi için belediyelerce, mücavir alan sınırları dışında Valiliklerce verilen yapı ruhsatı, mücavir alan sınırları dışında valiliklerce verilen yapı ruhsatı, mevcut kanunda yapılan değişiklikle kısa sürede alınacak.
5 Günde Yapı Ruhsatı Verilecek
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamayla ruhsat alma sürelerinin Yapı ve İmar Kanunu’nda yapılacak değişiklikle 30 gün olan yapı ruhsatı düzenleme süresinin 5 günde indirileceği belirtildi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, projelerin hazırlanmasına esas belgelerin en geç 5 gün için verilme zorunluluğu getirildiğini, elektronik ortam doğrudan erişilenler için ayrıca idareye başvurma ya da idarece istenme zorunluluklarının kaldırıldığını belirtti.

30 gün olan yapı ruhsatı düzenleme süresinin 5 güne indirildiğini, belgelerde eksiklik bulunması halinde yeniden başvuru süresinin 3 güne düşürüldüğüne dikkati çeken Bayraktar, düzenlemeyle gereksiz bilgi ve belge isteme zorunluluğunu kaldırıldığını söyledi.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017