Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

7 Sektörün Hasar Tespit Raporu

Gezi Parkı olayları olarak anılan Türkiye genelinde yoğun protestoların yaşandığı son üç hafta, sosyolojik olduğu kadar ekonomik boyutuyla da ülke genelinde deprem etkisi yarattı. En büyük darbe perakende ve turizmde yaşandı.
7 Sektörün Hasar Tespit Raporu
Türkiye’de ve tüm dünyada yaklaşık son üç haftaya damgasını vurdu Gezi Parkı Olayları. Atılan uzlaşma adımlarının da etkisiyle durum daha uzun süre kamuoyunun gündeminde, siyaset yaşamında gündemden düşmeyecek gibi görünüyor.

Olayların bir de ekonomik boyutu var tabii ki. Meydanlara giderek protesto yapmayı ya da evlerinde oturup olayları TV’den izlemeyi tercih eden tüketici nedeniyle birçok sektörde Haziran ayının ilk iki haftasına geldi. Bu da perakende sektörü başta olmak üzere eğlence, yeme içme gibi pek çok sektörü etkiledi.

Özellikle olayların en hararetli bölgelerinde güvenlik nedeniyle pek çok mağaza, restoran kepenklerini ya hiç açmadı ya da erkenden kapatmak zorunda kaldı. Yaşanan turist kaybı, en büyük darbeyi İstanbul’un turizmine indirirken, en yüksek sezonlardan biri olan Haziran ayında sahil bölgeleri sezonu yarıdan fazla boş geçirdi. Ekonominin lokomotif sektörüne mercek tuttuk ve Gezi Parkı’nın yarattığı bilançoyu araştırdık…

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017