Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

9 Parlak Sektör Kârlarını Artırdı!

Sektörlerin öne çıkan şirketlerinde üretim ve satış artışı karlılıkları yükseltti. 2012 yılının ilk yarısında öne çıkan 9 parlak sektörü belli oldu.
9 Parlak Sektör Kârlarını Artırdı!
2012 yılının ilk yarısının en parlak sektörleri kârlılıkları ile öne çıktı. 2011 yılına göre kârını artıran ve 2012 yılında da kârda olan 9 sektör yatırımcıların gözdesi oldu. Kağıt ambalaj, teknoloji, maden, mobil iletişim, holding, perakende gıda, oto malzemeleri, otomotiv, bankacılık sektörleri kârlılıkları artan sektörler. Bu sektörlerdeki kâr artışları yüksek olduğu gibi kârlılıkta belli bir istikrarın olduğu da gözlenmekte.

Oluklu mukavva sektörü 2012 yılının ilk altı ayında ton bazında yüzde 4.4 ve metrekare bazında yüzde 5 civarında büyüdü. Sektörde yüzde 257’lik kâr artışı ile öne çıkan Duran Doğan Basım, yurtiçine yaptığı satışlar kadar yurtdışı satışları ile de öne çıktı. 2012 yılı 6 aylık yurtdışı satışların payı, toplam satışlarının yarısını oluşturuyor.

Şirketin gelecekle ilgili planların başında, uluslararası pazar payını arttırmak ve müşteri yelpazesini daha da genişletmek geliyor. Sektörde yüzde 164 oranındaki kâr artışı ile dikkat çeken Dentaş ise 2012 yılında ton bazında yüzde 10, metrekare bazında yüzde 11 büyüme gösterdi.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017