Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

90'lara Damgasını Vuran Müzik Grubu Cartel Röportajı

1995 yılında hafızalara kazınan grubun dönüşü ''Bugünkü Neşeniz Cartel'den'' albümüyle oldu. Tekrar bir araya gelen grup üyeleri Erci E, M.Ali, Ole Peter, Alper Ağa ve Ichı Baba ile 90'lı yılları yad ettik, yeni albümlerinden bahsettik.
90'lara Damgasını Vuran Müzik Grubu Cartel Röportajı
90’lı yıllara damga vuran rap müziğinin Türkiye’deki mimarısınız. Ve şimdi yeniden bir araya gelme kararı aldınız. Buna nasıl karar verdiniz.

Tekrar Cartel olarak bir araya gelme fikri hep vardı aslında. Uzun zaman aktif değildik grup olarak bunun çeşitli nedenleri vardı. Bir yandan eski menajerimizden ayrılmak, ununla birlikte halledilmesi gereken mahkemeler uzun zaman aldı. Grup üyelerin arasındaki mesafe de işimizi her zaman zorlaştırmıştır. Berlin, Kiel, Frankfurt, Hamburg, İstanbul şehirlerinde yaşadığımız için buluşmak hep zor oldu. Sonuçta her zaman tekrar birlikte müzik yapmak istediğimizi biliyorduk ve sonunda yeni bir albüm çıkarmaya karar verdik.

Bilmeyenler için Cartel’in anlamı nedir, neden grubun adı Cartel?

Cartel birleşme anlamına geliyor. Ekonomide kullanılan “Kartelleşme” anlamında. Cartel bir proje olarak başladı. Karakan, Erci E ve Cinai Şebeke’den oluşan bir birlik olduğumuz için Cartel ismini uygun bulduk. Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017