Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Bebeğiniz Emmeyi Reddederse Ne Yapılabilir?

Belki emzirme serüveniniz şahane başladı, belki pek çok anne gibi doğru emzirmeyi öğrenene dek epey çile çektiniz, her halükarda emzirme sıkıntılarının sizden ışık yılı uzak olduğunu düşündüğünüz anda bile sürprizlere hazır olun. Bebeğiniz birden memeyi reddetmeye başlayabilir. İşte nedenleri…
Bebeğiniz Emmeyi Reddederse Ne Yapılabilir?
Emme isteksizliği sık karşılaşan ve çözümü olan bir sorundur. Bebek aç olmasına rağmen emmeyi reddeder. Memeyi tutar ama emmez ya da çok zayıf emer, sütü yutmaz, bazen ağlar ve memeyi emer ama diğerini reddeder. Bebeğin memeyi reddetmesi öncelikle annede negatif düşüncelerin uyanmasına neden olur. Bebeğin kendisini istemediğini düşünerek üzülür. Bebeğin bir daha emmeyeceğini, sütü kestiğini ve beslenmesinde sıkıntı olacağını düşünüp önemli nedenleri vardır. Nedeni tespit edildiğinde sorunun çözümü kolaydır.

Emme isteksizliğinin nedenleri arasında tıkalı burun geliyor. Burnu tıkanık bebek sık sık emmeye ara verir ya da hiç emmek istemez. Ağızdan nefes almaya çalışarak memeyi reddeder. Burun damlası kullanıp bir aspiratör yardımıyla burnunu açmaya çalışabilirsiniz. İkinci neden emzirme pozisyonu ve tekniğidir. Emzirme pozisyonunuz ve tekniğiniz hatalı olabilir. Mesela, memeyi tutsun diye başına bastırırsanız, size direnç gösterir, kafasını geri çeker, emmek istemez. Hatalı teknik yüzünden meme tıkandığı için de zorlanıyor olabilir.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017