Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Dr. Mehmet Öz’den Zayıflama Önerileri

Türkiye’de de gösterilen “The Dr. Oz Show” üçüncü sezonunda “En Bilgilendirici Şov” dalında üçüncü Emmy Ödülü’nü aldı. Bu da üç sezonda üç ödül anlamına geliyor. Biz de ELLE’in konuk yazarı Dr. Mehmet Öz’le geleneği bozmadık. Her yaz tatil için geldiği Türkiye’de özel bir röportaj yaptık.
Dr. Mehmet Öz’den Zayıflama Önerileri
Reina’nın enerjik ortamında sıcak bir akşamüstü bir grup basın mensubu, Digiturk yetkilileri ve Dr. Öz’ün Türkiye’deki PR ajansıyla sıcak, samimi bir sohbet gerçekleştirdik. İlk röportaj bize aitti. Bu da yoğun tempoyla çalışan Dr. Mehmet Öz’ün enerjisi düşmeden bize vakit ayırmasına yardımcı oldu.

Öncelikle hoş geldiniz. Bir senedir görüşmeyeli neler oldu? Programınıza ilgi yoğun çünkü…

Bildiğiniz gibi Amerika’daki program büyük ilgi topluyor. Son sende programa yeni bir bölüm ekledik. Transformation, yani değişimdi bu bölümün adı. Katılımcıları bir sene boyunca izledik, yakından takip ettik. Adeta bir yarış yaptık. Bu yarışta yedi basamak vardı. Destek vermesi için ilk olarak bir arkadaş veya akraba belirlemelerini istedik. Ardından doktorlarıyla yakın bir ilişki kurmalarınnı, aile geçmişlerini yazmalarını ve gerekiyorsa kilo kaybetmelerini istedik. İnanılmaz ama bu bölüme 1.2 milyon kişi katıldı. Ve senenin sonunda sağlığında en fazla değişim geçiren kişiyi seçtik.

Her zaman tam tahıllı besin tüketmenin önemini vurguluyorsunuz. Bu sene de özellikle söylemek istedikleriniz var mı?

Benim ağzımdan birçok şeyi söylemişim gibi belirtiyorlar ama bu konuda yani tam tahıl konusunda her zaman konuşmuyorum. Sindirim sistemi için, kolesterolü düzeltmesi, tansiyona ve şeker hastalığına yardım etmesi için mutlaka tam tahıllı kullanmamız gerekiyor. Bu tarz gıdaları tüketirken vücut için bir sistem yaratmak şart.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017