Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

ABD Ekonomisine Ne Oluyor?

Dünyanın en büyük ekonomisine sahip Amerika ekonomisinin 2. çeyrekteki büyüme oranı tahminlerin altında kaldı.
ABD Ekonomisine Ne Oluyor?
ABD ekonomisi 2. çeyrekte beklenenden daha büyüyerek tüketici harcamalarındaki ve çiftlik envanterlerindeki düşüşleri yansıttı. Dünyanın en büyük ekonomisi 2. çeyrekte yüzde 1.3'lük bir hızla ilerlerken, bu oran Ocak ve Mart ayları arasında kalan zaman diliminde yüzde 2 civarında seyretmişti. ABD ekonomisinin 2. çeyrek için öngörülen büyüme oranı yüzde 1.7 idi.

Ekonominin neredeyse yüzde 70'ini oluşturan hanehalkı harcamaları geçtiğimiz çeyrekte yıllık oranda yüzde 1.5 yükselirken, bir yılın en yavaş ilerlemesi olarak kayda geçti. Satın alımlar bir önceki üç aylık periyodda ise yüzde 2.4'lük ilerleme göstermişti. Hükümetin bu yıl yaşanan kuraklıktan dolayı çiftlik envanterlerini aşağı yönlü revize etmesi de gayrısafi yurt içi hasılanın daha az yansımasına sebep oldu.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017