Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Aç Kalmadan Kilo Vermenin Yöntemleri

Yaş ilerledikçe özellikle kas kitlemizdeki azalmanın da etkisiyle metabolizma yavaşlamaya başlıyor. Yiyeceklerin miktarından çok kalitesi ile ilgilenen Bütüncül Beslenme yaklaşımı, ömür boyu sürdürülebilen, aç bırakmayan ve metabolizmayı daima ayakta tutan bir beslenme düzeni vadediyor.
Aç Kalmadan Kilo Vermenin Yöntemleri
Birçok kronik hastalığın kökeninde kronik enflamasyonun (iltihap) yattığını belirten Bütüncül Tıp ve Kadın Hastalıkları & Doğum Uzmanı Dr. Ebru Aydın, “Enflamasyon, normal koşullarda vücudun travma veya dış etkenlere verdiği kısa süreli ve sınırlı cevap anlamına geliyor. Örneğin eliniz kesildiğinde o bölgede oluşan kızarıklık ya da solunum yolu enfeksiyonu sırasında bademciklerde oluşan şişlik böyle değerlendiriliyor. Ancak bir de sinsi enflamasyonlar var ki bunlar diyabet, kalp hastalıkları, artrit, Alzheimer ve bazı kanser tiplerinin gelişimine neden oluyor. Hastalık yapıcı bu kronik enflamasyona yediğimiz yiyecekler, hayat tarzımız ve stres seviyemiz neden oluyor” diyor.

Bu nedenle antienflamatuar beslenmenin benimsenmesi gerektiğini belirten Dr. Ebru Aydın, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Bu yönetmede hastalık yapıcı besinleri diyetinizden çıkarıp, yerini enflamasyon karşıtı belirli yiyeceklerle dolduruyoruz. Bu kesinlikle bir açlık diyeti değil, aksine hayat boyu uygulayabileceğiniz sağlıklı bir beslenme programı… Yenilenlerin miktarından çok kalitesiyle ilgileniyoruz.”

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017