Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Adaların Prensi: Büyükada

Çoğunluğun inmek için beklediği, yaklaşıldığında vapurdaki kalabalığın hareketlendiği Büyükada iskelesi...
Adaların Prensi: Büyükada
İskele çevresinde sahil lokantaları ve çay bahçeleri birbiri ardına uzanıyor. Önce heyecanı artırmak için bir tarihi bulgudan başlayalım. Adaya gizlenmiş gerçek bir hazine! Hem de ada tarihindeki en eski bulgu.

Rum Ortodoks Mezarlığı’nın yakınında bulunan 207 altın sikkeden oluşan bu hazine, Büyük İskender’in babası Makedonya Kralı 2. Flip’e ait ve efsane değil gerçek. İnanmıyorsanız şu anda İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde. Büyükada’nın define avcılığı hikayelerinde baş köşede durduğunu belirtmeye herhalde gerek yok.

Özellikle sakin olduğu hafta içinde kafanızda ne dertler olursa olsun vapur yolculuğunun ardından sizi huzurla karşılayan bu en büyük Prens Adası’nın da tarihinde maalesef sürgün yeri olmak var. Büyükada’da, köşkler ve evler daha tarihi, yeşili daha fazla; insanı ve çeşitliliği daha bol. Akşam saatlerinde meydandan geçen, zarif ve şık Rum teyzelerin dikkatinizi çekmemesi imkansız...

Tarihi atmosferi, eski evleri ve arabaların gezmediği sessiz caddeleri ile özel bir tatil keyfi sunuyor Büyükada. İstanbul’dan çok uzağa gitmek istemeyen, ancak şehir stresinden uzakta olmak isteyenler için Büyükada otelleri önemli bir tercih oluyor. Büyükada otelleri arasında Büyükada butik otelleri ve Büyükada pansiyonları uygun fiyatları ile tercih ediliyor.

Büyükada’da özel bir tatil için Büyükada tatil fırsatlarını inceleyebilir, kampanyalardan da yararlanabilirsiniz.

Kaynak: Ankara The Best

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017