Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Adem Ülker’in Şiir Albümü CY Müzik’ten Çıktı!

Uzun yıllardır muhabir kimliğiyle Marmaris’teki gelişmeleri dünyaya ve Türkiye’ye duyuran Adem Ülker, çok az kişinin bildiği bir yönüyle ortaya çıktı. Adem Ülker’in “Adresini arayan şiirler” adını verdiği CD’si, CY Müzik etiketiyle piyasaya çıktı.
Adem Ülker’in Şiir Albümü CY Müzik’ten Çıktı!
Marmaris’teki gelişmeleri dünyaya ve Türkiye’ye duyuran Adem Ülker, çok az kişinin bildiği bir yönüyle ortaya çıktı. Adem Ülker’in “Adresini arayan şiirler” adını verdiği CD’si, CY Müzik etiketiyle piyasaya çıktı. Yeni Asır Gazetesi Marmaris Büro Şefi Adem Ülker’le bu defa, haber değil şiir üzerine konuştuk… Şubat’ta piyasaya çıkması beklenen albümün neden geciktiğini sorunca “bu kadar da olmaz” dedirtecek cevaplar aldık.

Marmaris halkı ve Türkiye sizi hep haberci kimliğinizle tanıdı. Nereden çıktı bu şiir albümü?

Benim için çok eski bir düşünceydi. Daha önce başlamıştım, daha sonra çeşitli sebeplerden vazgeçtim. Kısmet bu güneymiş. Geçtiğimiz yıl bir sanatçı ağabeyimin ısrarıyla tekrar aklıma düştü. Fakat biraz da beni zorla stüdyoya attılar diyebilirim. Bana kalsa ağırdan alırdım, belki hem aklımda kalırdı. Albüm hep aklımda kalırdı belki ama, Mehmet Emin Yurdakul’un “Bırak beni haykırayım. Susarsam sen matem et. Unutma ki, şairleri haykırmayan bir millet, sevenleri toprak olmuş öksüz bir çocuk gibidir.” Dizeleri de aklımda kalırdı.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017