Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Adet Görmeme Nedenleri Nelerdir?

Normal adet gören bir kadında siklüsler fizyolojik olarak 21-35 gün arasında değişir. Bir adet siklüsünün 35 günden uzun sürmesi durumunda adet gecikmesi ve adet görmemeden bahsedilir. Peki, adet görmenin nedenleri nelerdir?
Adet Görmeme Nedenleri Nelerdir?
Doğurganlık çağında, cinsel olarak aktif bir kadında adet gecikmesinde ilk olarak akla gelmesi gereken şey gebeliktir. Adet gecikmesinin en sık görülen nedenini yumurtanın geliştiği folikülün çatlamaması sonucu ortaya çıkan bir durum oluşturur. Aslında birçoğu yılda bir siklüs, yumurtanın çatlamaması veya diğer adıyla folikül presistensini yaşarlar. Fizyolojik olan bu durum pek çok kez birkaç günlük adet gecikmesine yol açar. Bu durum çoğu kez kadınlar tarafından önemsenmez veya fark edilmez. Adet görmemenin nedenleri çeşitlidir.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017