Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Advanced Petrokimya ve Bayegan, Ortaklık Anlaşması İmzaladı

Bayegan A.Ş. ve Suudi Arabistan’ın önde gelen polipropilen ureticisi Advanced Petrochemical Company Türkiye’de yatırım yapmaya karar verdi.
Advanced Petrokimya ve Bayegan, Ortaklık Anlaşması İmzaladı
Suudi Arabistan’ın önde gelen polipropilen ureticisi Advanced Petrochemical Company ile, petrol ve petrokimya alanında küresel faaliyet gösteren Bayegan A.Ş. Türkiye’de yatırım yapmaya karar verdi. Bayegan ve Advanced firmaları ortak yatırım kararını Ekonomi Bakanı Sayın Zafer Çağlayan'ın da katılımıyla, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen töreninde duyurdular. Türkiye'de 1 Milyar dolar yatırımı öngörülen bu proje ile 500.000 mt Polipropilen üretimi gerceklesecek ve 500 kişiyi istihdam edecek. Ayrıca yıllık 1 Milyar dolarlık ithalatın da önünü keserek, cari açığın azalmasına katkıda bulunacak.

PAGDER Plastik Sanayicileri Derneği olarak bu yatırım kararının plastik sektörümüzün sorunlarının başında gelen hammaddede dışa bağımlığın önüne geçilmesinde önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz. Bu cesur ve yerinde karar sebebiyle Advanced Petrochemical Company ve Bayegan'ı canı gönülden tebrik ediyor, ülkemiz plastik sektörü ve yatırımcılar için hayırlı ve uğurlu olmasını, diğer yatırımcılara da örnek teşkil etmesini temenni ediyoruz.

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017